Було госпіталізовано 141 людину, з них 131 – міліціонери та нацгвардійці.

Читайте також: "Ми вірили в свої сили", – учасник боїв за Донецький аеропорт розповів деталі блокади

Виглядало це так: на відео, знятому "Радіо Свобода" видно і сам момент кидка гранати. Її кидає чоловік невисокого зросту, у медичній масці та шортах з характерними полосами. Пізніше з’явилося ще одне відео, на якому ми побачили дуже схожі шорти. Тут вони одягнені на Ігоря Гуменюка, колишнього бійця батальйону "Січ", який і став головним підозрюваним у справі.

Колишній боєць батальйону
Колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк

Трохи пізніше він заявив, що ту гранату і чоку від іншої йому підкинули, на суді він звинувачуватиме в теракті владу і казатиме, що він був вигідним лише їй.

Ну що ж у такому разі можна сказати, що наша влада настільки підступна, що найшла провокатора, такого ж невеликого зросту як Гуменюк, одягнула його в такі ж шорти, прислала на той же мітинг і заставила убити чотирьох однолітків. Виходить так?

Ви знаєте наскільки я не люблю міністра МВС Авакова. Я ще після закінчення Майдану висловлювався, що це ганьба і збирався ходити на протести. Але тоді на нас напала Росія і одразу стало уже геть не до того.

Читайте також: Два роки від теракту під Верховною Радою: активістам загрожує довічне ув'язнення

Авакова не люблять за багато речей. Зокрема мої колеги його звинувачують у дволикості і брехні. Окей, з ним усе ясно. Питань нема. Ну хіба крім одного. Чим кращі деякі з наших праворадикальних організацій? Ну от чим? Ми постійно бідкаємось, що наші політики брехливі і безпринципні. Але чи краще їхні супротивники? Візьмемо ту саму "Свободу". Так трапляється що її член потрапляє під звинувачення у скоєнні терористичного акту.

"Свобода" батальону "Січ", в якому служив Гуменюк, від нього відхрещуються, забуваючи сказати, що він раніше належав до "Свободи". Такі от фото важко приховати у наш цифровий вік.

Гуменюк раніше належав до
Гуменюк раніше належав до "Свободи"

Сам Гуменюк розказує, що це усе сфабриковано владою, яка зацікавлена у дискредитації патріотів. Давайте уявимо собі, як це б могло бути.

Підступний Аваков прислав під Раду людину схожу за комплекцією на Гуменюка, з таким же рюкзаком, в таких же шортах і з бойовою гранатою, чоку від якої підкинули Гуменюку. Усе вірно? При цьому заради нейтралізації політичних опонентів вони убивають чотирьох нацгвардійців. Я нічого не плутаю? Ви знаєте, навіть при усій моїй нелюбові до міністра внутрішніх справ, не можу у це повірити.

І оскільки в найкращих українських традиціях, через три роки після затримання, з наявною доказовою базою суд неспроможний винести рішення, буде юридично некоректним стверджувати точно, хто це зробив. Але на мій погляд, найбільш логічним виглядає, що це був хтось із протестувальників, або інша особа, яка здійснювала провокацію в інтересах третіх сил, але за дивним збігом була надзвичайно схожа на Ігоря Гуменюка.

Міністр МВС Арсен Аваков
Міністр МВС Арсен Аваков

Слава Богу наше суспільство наелектризоване, але не настільки щоб виправдовувати тероризм. Воно сприйняло без оплесків терористичні ініціативи Надії Савченко. І воно не підтримує того, хто кинув гранату. Але давайте уявимо себе на місці того, хто це зробив.

На місці людини, яка взяла з собою на мітинг зброю і застосувала її. Це ж рішення не з тих, що приймаються раптово. Ти береш гранату, розуміючи. що готовий її застосувати. Ти умієш це робити. Ти гарно уявляєш собі наслідки такого вчинку. Ти робиш це... І що далі? Чого ж ти тоді ховаєшся і зникаєш?

Чому ти гордо не заявиш, що це саме ти убив чотирьох невинних ні у чому хлопців, які під час війни пішли на строкову службу, волею випадку потрапили до лав Нацгвардії і того трагічного дня опинилися на шляху розльоту осколків під Верховною Радою.

Ми ж усі знаємо прізвища політиків, які співпрацювали з терористами, колаборантів, п’ятої колони, кумів друзів перших осіб Росії, корупціонерів, які балотуватимуться на наступних виборах, але гранату ти кидаєш у 20-річних хлопців і потім, зрозумівши що зробив, ти ховаєшся і не береш на себе вини.

Читайте також: Для мене вихід з полону – це як друге народження, – військовополонений розповів вражаючу історію

Чим ти врешті-решт кращий за тих, хто дав цим нацгвардійцям наказ стояти між тобою і Радою? Чим ти кращий за депутатів, жоден з яких від твоїх рук не постраждав. Чим? Моя позиція в подібних питаннях була і лишається незмінною. Я не вірю що втрата державою монополії на силу може призвести до чогось хорошого.

Я вірю що найбільший злочин цієї влади – це те що вона використовує правоохоронні органи плюс мінус так само, як попередня. Довіра до поліції (я зараз не про патрульну), половини СБУ та судів відсутня як явище. Це призводить до корозії держави і появи неконтрольованих структур, які намагаються виконувати функції правоохоронних.

Якщо простіше – то це призводить до беззаконня, адже коли немає довіри до слідства, дій прокуратури та постанови суду – то злочинець може просто заперечувати свою провину і якщо він матиме підтримку вулиці – це може його врятувати. Розумієте? В цьому і є справжня небезпека. Я часто отримував критику за те, що вважаю єдиним шляхом до процвітання є відновлення довіри і реформування держави, а не її підміна незрозуміло ким. Це довгий і важкий шлях. Він не дасть швидких результатів, але він єдиний.

Читайте також: Не було виходу, ми билися, щоб не зганьбити Україну, – військовий про запеклі бої 4 роки тому

Бо я не вірю у те, що можна перетворити Україну на Сінгапур , або хоча б підняти рівень життя до такого як у Польщі, ось такими способами з гранатами. Тоді загинули солдати Ігор Дебрин, Дмитро Сластников, Олександр Костина та Богдан Дацюк.

І мабуть, єдине що можна сказати хорошого – це те, що їх смерть показала відсутність підтримки нашим суспільством тероризму як методу ведення політичної боротьби. Це добре. Це означає, що ми хоч і наблизились до прірви. Але іще не зробили останній крок у порожнечу.