Радник Київського міського голови Володимир Бондаренко у фейсбуці зазначив, що вимірювання температури поки здійснюють вибірково.
Важливо Начальник поліції Києва Крищенко захворів на коронавірус
Він додав, що в'їзд до Києва легковим транспортом не обмежена.
Станом на сьогодні діє обмеження для в'їзду автобусів міжміського та міжобласного сполучення. Діє вона з 17 березня. У разі погіршення епідеміологічної ситуації – ухвалювати інші рішення. Термометрія на в'їздах буде здійснюватися поки вибірково, у разі погіршення ситуації – буде обов'язковою,
– повідомив Бондаренко.
Нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко написав у телеграмі, що у межах карантину до 24 квітня 2020 року включно буде заборонено в’їжджати до Києва. Як доказ парламентар опублікував відповідний документ. Останній є затвердженим розпорядженням керівника робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Згідно з оприлюдненими Гончаренком даними, до 24 квітня заборонено:
- регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення у приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні;
- заїзд на автостанції автобусів, що здійснюють вищезазначені пасажирські рейси;
- реалізацію квитків на такі автобуси.
Крім того, в’їзд на територію Києва та виїзд зі столиці з боку приватного автотранспорту та легкових автомобілів має відбуватися через контрольно-пропускні пункти. Там водіям і пасажирам вимірюватимуть температуру – це обов’язковий захід.
Водночас Київ стане закритим для:
- тих, хто відмовився вимірювати температуру,
- тих, хто має ознаки гострого респіраторного захворювання.
Виняток лише становлять ті особи, кого направили на обсервацію, карантин чи госпіталізацію.
Щодо тих, хто повернувся з країн, де вирує коронавірус, то вони повинні надати відомості щодо тих, з кими контактували після приїзду та письмову згоду на самоізоляцію.
Також Гончаренко опублікував повний перелік заходів, які запроваджують у Києві у межах карантину.
Розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації в Києві: які заходи запроваджують – документ
До теми! У Києві зросла кількість хворих на коронавірус – вже 55
Ситуація з коронавірусом в Україні: головне
- Згідно з даними МОЗ, станом на 28 березня в Україні зафіксували 311 випадків коронавірусу. На жаль, 8 людей померли, натомість 5 пацієнтів одужали та їх уже виписали з лікарень.
- 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але 25 березня уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
- У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
- Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
- У Києві проїзд у громадському транспорті відбувається лише за спецперепустками.
- З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
- З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками. 25 березня Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію по всій Україні.