А багато поранених не можуть оговтатись від тяжких ускладнень.
Сергій отримав важке поранення під Авдіївкою. Медики врятували йому руку в прифронтовому госпіталі у Красноармійську. Каже, збирали її по частинах.
Подальшу реабілітацію боєць проходить у столичному інституті хірургії імені Шалімова. Тут його рукою займаються пластичні хірурги. Та швидке одужання не обіцяють.
Читайте також: Героїчний медик Олена Мосійчук після поранень готує новобранців на війну
Впоратись із вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями можуть лише досвідчені хірурги. Коли почалися бойові дії на Сході, польові лікарі здебільшого наглухо зашивали рани, що призводило до фатальних наслідків. Зараз – набрались досвіду.
Найбільша небезпека для поранених – гнійні запалення. Адже стерильно зшити рану в польових умовах з дотриманням усіх правил асептики – просто неможливо. Більшість бійців навіть після професійного лікування в тилу потерпають від ускладнень.
Читайте також:Бійці батальйону імені Кульчицького повернулися додому з пекла війни
Саме від гнійного ускладнення вже дев'ять місяців лікується Павло. Руку, поранену під Маріуполем, лікарі відновили за допомогою металевих пластин. Утім постійно виникає запалення. Боєць пережив уже п'ять операцій.
За такі складні випадки беруться фахівці Інституту Шалімова. За час війни у цих стінах врятували 70 бійців. Зараз ставлять на ноги – ще двадцять.
Лікування та подальша реабілітація одного пораненого коштує в середньому 150 тисяч гривень. Вітчизняні хірурги переконують: мають і досвід, і обладнання.
Автор – Іванна Добросинець.