За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України, тарифи на основні послуги в Києві складають 60-70% собівартості.
“На сьогоднішній день існуючий тариф покриває лише 66% собівартості. І ми живемо лише за рахунок того, що ми не сплачуємо в повному обсязі за електроенергію”, - каже заступник голови правління ВАТ "АК"Київводоканал" Віталіна Струкова.
На сьогодні борг "Київводоканалу" за електроенергію сягає майже мільярда гривень.
“Все ж таки треба довести тарифи до рівня повного відшкодування собівартості. Але звичайно разом з тим, підприємства повинні розробляти заходи одночасного зменшення тих же самих енергетичних складових, можливо, тієї самої заробітної плати”, - каже директор департаменту з питань ціноутворення ВАТ "Інститут місцевого розвитку" Олена Ніч.
Столична влада обіцяє поки що тарифи не збільшувати і шукає інші шляхи вирішення проблеми.
“Значить, це буде зроблено за рахунок оптимізації самої структури. Значить, там ті люди, які в апараті не потрібні, не ефективні, вони будуть звільнятися”, - сказав перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.
Такі плани місцевої влади занепокоїли киян. Пенсіонерка Лідія Сергіївна вже три роки не може дочекатися, щоб в її будинку провели плановий ремонт даху. У ЖЕКу кажуть - бракує робочих рук.
“Громадський контроль, по-перше, повинен працювати. Якщо людям вручено квитанцію, в якому, договір, в якому написано, що “я зобов’язаний, я зобов’язуюсь, обслуговуюча компанія, проводити планові поточні ремонти”, то і народ повинен відслідковувати це”, - каже начальник Управління економіки Мінрегіонбуду і ЖКХ Світлана Старцева.
Щоправда, як це робити у Міністерстві не пояснюють.
Нагадаємо, востаннє тарифи в столиці перераховували місяць тому. Тоді холодна вода для киян подорожчала з 3 до 3 грн 18 коп. за кубометр.