Наразі останні вертольоти готуються до відправлення в Україну. Про це на конференції з відновлення України у Лондоні заявив прем'єр-міністр Латвії Криш'яніс Каріньш.

Варте уваги Будуть нові боєприпаси до Patriot: Німеччина передала важливий пакет допомоги Україні

Латвія почала допомагати ще до початку повномасштабної війни

Прем'єр-міністр наголосив, що Латвія почала допомагати Україні ще наприкінці 2021 року. Тоді країна ухвалила рішення про передачу нашій державі переносних зенітних ракетних комплексів Stinger, які прибули в Україну за день до початку повномасштабного вторгнення Росії. Ба більше, наразі всі латвійські ракети Stinger допомагають боротися проти окупантів.

Уже після вторгнення росіян уряд Латвії витратив понад 1,3% ВВП на всі види допомоги Україні. При цьому понад 1% – саме на військові потреби.

Ба більше, окрім усього цього Латвія допомагає також у навчанні українських воїнів та постачає безпілотники. Щодо гелікоптерів, то наразі вони перефарбовуються, "щоб бути придатними до використання і виглядати добре".

У нас є флот гелікоптерів, всі ці гелікоптери – останні зараз перефарбовуються, щоб бути придатними до використання і виглядати добре – ми відправляємо в Україну,
– сказав Криш'яніс Каріньш.

Латвія передає Україні і конфісковані автомобілі

  • На початку лютого міністр фінансів Латвії Арвілс Ашераденс запропонував відправляти в Україну конфісковані у п'яних водіїв автомобілі, які зазвичай продають на аукціонах.
  • Перші 8 конфіскованих автівок, які оцінювалися приблизно в 18 500 євро, відправилися на потреби ЗСУ та медиків уже 10 березня. Їх передали армійським частинам Міноборони України, Вінницькій обласній клінічній лікарні та Територіальному медоб'єднанню Куп'янської ради.
  • Згодом, на початку червня, Латвія безплатно передала на потреби ЗСУ ще 66 автомобілів, конфіскованих у п'яних водіїв.