Про це президент Володимир Зеленський розповів під час виступу на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України.

До теми: Зеленський пропонує не платити зарплату міністрам, поки не погасять борги перед шахтарями

Термін "смотрящиє" за шахтами має зникнути разом із самими "смотрящими". Корупція на шахтах стала однією з причин таких ситуацій. Замість інвестицій в безпеку шахтарів, у модернізацію та вчасну виплату зарплат хтось заробляв мільйони. "Лавочка" повинна бути закрита,
– зауважив глава держави.

Президент заявив, що доручає міністру енергетики Олексію Оржелю у "найкоротший час" провести повний фінансовий і кадровий аудит вугільних підприємств. Далі він має прозвітувати публічно і передати результати до правоохоронних органів.

"Друге – уряд має створити координаційний центр з трансформації вугільної галузі. На чолі з віцепрем’єром Денисом Шмигалем. Проблеми у цій галузі мають вирішуватися системно і систематично", – підсумував Зеленський.

Виступ Зеленського на нараді працівників вугільної промисловості: відео

Що відомо про борги шахтарям

  • Протягом 2019 року низка державних вугільних підприємств України заявляли про брак грошей на виплату зарплат. Це призвело до протестних акцій в різних містах України.
  • Так, в листопаді 2019 року шахтарі "Первомайськвугілля" у Луганській області дві доби не виходили з шахт, вимагаючи виплатити їм заборговану зарплату, яка становила понад 244 мільйони гривень.
  • Регіональне об’єднання Незалежної профспілки гірників України Червонограда 23 січня перекрило дорогу міжнародного значення Львів – Рава-Руська через затримки зарплат. Станом на 16 січня заборгованість з виплати зарплати перед "Львіввугілля" складала 317 мільйонів 790 тисяч гривень.
  • Президент Володимир Зеленський доручив Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища до кінця лютого направити 22 мільйони гривень на погашення заборгованості по зарплаті шахтарям на шахті "Межирічанська" у Червонограді (Львівська область).
  • Кабмін також виділив додаткові 163 мільйони гривень на погашення боргів гірникам.
  • Питання ліквідації всієї заборгованості перед шахтарями, за словами міністра Оржеля, залежить від збалансування держбюджету.