В Євросоюзі визнають Володимира Зеленського чинним Президентом України після завершення п'ятирічного терміну його президентства. Наразі в Україні неможливо провести вільні вибори. Про це заявив спікер Єврокомісії з питань зовнішньої політики Пітер Стано, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також Нові вимоги для жінок-медиків: Кабмін ввів обов’язковий військовий облік

У легітимності Зеленського немає сумнівів

Речник Єврокомісії нагадав, що Україна перебуває під систематичною атакою російських ракет, безпілотників, авіабомб, націлених на цивільну інфраструктуру, цивільні об'єкти. За його словами, у таких умовах, а також через велику кількість переміщених осіб всередині країн та за її межами, організувати вибори неможливо.

Під постійним обстрілом ракет і безпілотників, чи можливе скупчення людей, наприклад, на виборчих дільницях? Вони стануть мішенню для Путіна. Немає жодних сумнівів, що в Україні немає умов для проведення вільних і чесних виборів через продовження російської агресії,
— заявив Стано.

Він додав, що згідно з Конституцією України, президент України здійснює свої повноваження до вступу на пост новообраного президента. Стано зазначив, що наразі українське суспільство та основні політичні партії в Україні не мають жодних сумнівів щодо того, хто є їхнім легітимним президентом.

"І ми також не маємо жодних таких сумнівів. Це президент Зеленський", – наголосив речник Єврокомісії.

Президентство Зеленського після 21 травня: що відомо

  • Раніше в Мін'юсті прокоментували легітимність Зеленського після того, як сплине 5-річний термін його президентства. Міністр юстиції Денис Малюська визнав "неідеальність" Конституції. Посадовець припустив, що у свій час творці основного закону України не вірили у можливість повномасштабної війни, а тому не приділили належної уваги відповідним нормам.
  • У ГУР попереджали, що росіяни спробують посіяти сумніви щодо законності президентства Зеленського. Це є частиною ворожої ІПСО під назвою "Майдан-3".
  • Сам Зеленський вказував, що задля проведення виборів треба спершу змінити законодавство, яке забороняє їх проводити під час дії воєнного стану.
  • Глава держави наголошував, що навіть якби навіть такої заборони не було, провести вибори, аби вони були визнані світом, в умовах війни дуже важко.