Про це сказав Володимир Зеленський під час вечірнього звернення, повідомляє 24 канал.

До теми Пріоритет №1, – Веніславський сказав, які види зброї Україна чекає від США

За словами президента, невипадково закон про ленд-ліз для України підписали саме 9 травня.

"Я вдячний особисто президенту Байдену за цю підтримку, за це рішення й за такий символізм. Бо ми зараз захищаємо свободу та право на життя для всіх вільних народів у війні проти тиранії, яка становить для Європи не меншу загрозу, ніж була 80 років тому", – наголосив Зеленський.

Він пояснив, що ленд-ліз – це схема передачі нам усього, що необхідно для оборони.

Хоча формально це ніби позика, але, по суті, вона настільки вигідна, що називати її позикою некоректно. По-перше, ми отримаємо доступ до сучасної зброї, боєприпасів, обладнання, і нам не треба шукати варіанти, як за це все заплатити. По-друге, це прискорить постачання,
– заявив Зеленський.

Адже, як зауважив президент, тепер із ленд-лізом президенту США не потрібно буде узгоджувати з Конгресом, яку допомогу він надає.

Важливо Ймовірно, до середини червня не впораємось, – Арестович про масову зброю від США

Дивіться вечірнє звернення Зеленського за 11 травня:


Що таке ленд-ліз для України: коротко

  • Президент США Джозеф Байден ввечері 9 травня підписав закон про ленд-ліз для України. Очільник Офісу Президента Андрій Єрмак у деталях пояснив, що саме передбачає ухвалення цього закону.
  • За його словами, закон передбачає укладання міжурядових договорів про передачу в оренду або в борг з відтермінованою оплатою за використання військового озброєння США. Сам акт розрахований на 2022 та 2023 роки.
  • Україна отримає високотехнологічну зброю, поставки якої супроводжуватимуться навчаннями бійців Збройних Сил України. Головним є те, що закон дозволяє президенту США не узгоджувати щоразу цю допомогу з Конгресом – це значно пришвидшить отримання зброї та іншої допомоги.
  • Окрім того, ленд-ліз, з-поміж іншого, передбачає розгортання військових, логістичних та промислових потужностей – як у США, так і в Україні. Американський оборонно-промисловий комплекс запустить виробництво нової техніки та зброї, що відповідатиме нашим потребам.

Відео до теми – стало відомо, що США постачають Україні