Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Він наголосив, що на те, якими темпами ЗСУ отримують зброю, впливають дуже багато факторів.

До теми Постачання важкої зброї та систем ППО: про що домовлялись Зеленський і Джонсон

Ленд-ліз повинен відбуватись з дотриманням процедур

Там є процедура. Ленд-ліз ще не починався. Але саме прийняття закону про ленд-ліз – дуже позитивне для нас рішення. І ленд-ліз буде, питання – коли. Тут ми повертаємося до того, що на війні у кожного годинник працює по-різному,
– пояснив Данілов.

Секретар РНБО зауважив, що українці та політики із західних країн відчувають час по-різному: для нас кожна доба – дуже дорога.

Боєприпасів радянського зразка майже не залишилось

Данілов запевнив, що добре відомо, яке в якої країни є озброєння і скільки часу необхідно для виготовлення боєприпасів. Станом на зараз боєприпасів радянського зразка 122-го і 155-го калібрів майже не залишилося.

Варто прочитати На основі взаємності: як працює та що дає Україні "Рамштайн-3"

Ленд-ліз ще на стадії підготовки, – експерти

Раніше військовий експерт Олександр Мусієнко повідомив, що зараз ленд-ліз перебуває на стадії підготовчих процедур. Швидше за все, зброя нам почне надходити до жовтня, зараз Україна отримує транші озброєння з попередніх пакетів допомоги.

Що відомо про ленд-ліз для України:

  • 9 травня президент Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України, який передбачає постачання високотехнологічної зброї.
  • В Офісі Президента одразу заявляли, що постачання озброєння буде можливе не раніше ніж через місяць після підписання главою Білого дому цього документа.
  • В рамках озброєння по ленд-лізу для України передбачено 15 – 20 мільярдів доларів. Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначив, що українське керівництво дуже добре працює, проте точної інформації про те, яка буде зброя, немає.
  • Голова ОП Андрій Єрмак неодноразово наголошував, що Україна потребує саме важкого озброєння. Також є гостра потреба в ППО, боєприпасах та дронах.

Дивіться відео: ЗСУ знищили російський буксир "Василій Бех"