Сергій Лещенко – радник очільника Офісу Президента – розповів, що на тимчасово окупованих територіях росіяни активно відновлюють радянські пам'ятники. Зокрема, "відкопали" Леніна, повідомляє 24 канал.

Зауважте В ОП розтрощили абсурдні фейки росіян про "хімічні диверсії" ЗСУ у Севєродонецьку

За словами Лещенка, цим абсурдом окупанти намагаються штучно показати, що реалізовують свою так звану політику "денацифікації". Саме її росіяни називають як одну з цілей військової агресії проти України.

Друга причина – щоб відсторонити саму Росію від цієї війни. Показати, що, мовляв, це – не війна, в якій Росія бере участь. Це – війна, в якій реалізовують цілі вже давно зниклого Радянського Союзу,
– зауважив радник керівника ОП.

Окрім того, встановлюючи пам'ятники Леніну, російські загарбники намагаються показати, що змінили на окупованих територіях хоч щось. Однак усі їхні зміни – це лише руйнування та вбивства українців.

Ворог також намагаються зіграти на сентиментах літніх людей в окупованих містах.

У російській пропаганді використовують дітей

Російські пропагандисти цинічно використовують дітей для своєї пропаганди. Після багатьох тижнів руйнувань та вбивств росіяни намагаються хоч якось покращити свій імідж. Жодного успіху у цьому вони, звичайно, не мають.

Одним з героїв російської пропаганди став хлопчик Альоша з Бєлгородської області. Російські пропагандисти розповідають, що він начебто зустрічав з квітами танки, які сунули на українські землі. У Нижньому Новгороді вже навіть з'явилося графіті з Альошою.

Лещенко пояснив, що дитиною росіяни намагаються підмінити минулий символ війни – українську літню жінку. Вона нібито зустрічала загарбника з червоним прапором. Однак жінка відмовилася брати участь у пропагандистькій роботі після того, як росіяни знищили її дім.

Як пропагандисти Кремля міняли риторику щодо війни

  • Російська армія в Україні зазнає колосальних втрат. Через провали своїх військових російські пропагандисти декілька разів змінювали риторику щодо війни.
  • Спершу вони поширювали маячню про спецоперація для "денацифікації" та "демілітаризації". Тоді вони розповідали, що начебто швидко окупують Україну. Однак герої ЗСУ завдали Росії величезних втрат. Окупантів ліквідовували, а їхню техніку – знищували.
  • Щоб приховати провал російських військових, Росія перейшла до "другого етапу". Цього разу Кремль захотів встановити контроль над Донецькою та Луганською областями.
  • Коли до 9 травня російських військових ще поменшало, а успіхів не було, риторику ще раз змінили. Пропагандисти заговорили про "американські біолабораторії" та перейшли до погроз ядерною зброєю.
  • Під час треього етапу – повільної окупація Донбасу та оборони окупованого Півдня – російські пропагандисти почали готувати населення Росії до "неочікуваної" воєнної поразки. Цього разу пропагандисти брешуть про збройне протистояння Росії з усіма країнами ЄС та НАТО.
  • Тим часом Генштаб ЗСУ 3 червня повідомив про 30 950 ліквідованих російських окупантів. Кількість знищених ворогів зростає щодня.

Цікаво – прогнози США щодо війни в Україні: дивіться відео