У цей день наші предки займалися рукоділлям, зокрема шили й вишивали. Про заборони й прикмети 8 грудня – розповідає 24 Канал з посиланням на Фонд Блаженнішого митрополита Мефодія.
Цікаво Календар релігійних свят на грудень 2024 року: що відзначатимуть українці
День пам'яті преподобного Потапія
Він народився у родині християн у Фівах. Ще з дитинства Потапій захоплювався релігійними ідеями, тому у 18 років вирушив до пустелі, в Єгипті. Там чоловік став відомим завдяки своїм подвигам, через що до нього стали приходити люди за порадою. Згодом святий пішов до Константинополя, де біля Влахернської церкви створив собі келію. Через деякий час усі дізналися, що Потапій має дар зцілення, тому чоловік почав ще й допомагати усім знедоленим. Перед смертю люди зібралися навколо преподобного, розуміючи, що той більше не зможе їх рятувати. Потапій до останнього молився за вірян, а згодом відійшов у вічність. Його поховали за усіма традиціями в Константинополі.
Що не можна робити
- Не варто відмовляти у допомозі нужденним.
- Не можна позичати або брати гроші в борг.
- Не слід вживати м'ясні та молочні продукти, бо триває Різдвяний піст.
- Не рекомендується веселитися та розважатися.
Народні прикмети
- Якщо сьогодні випаде багато снігу, то влітку часто дощитиме.
- Якщо птахи ховатимуться під дахом, то очікуйте хуртовини.
- Якщо на вулиці холодно, то скоро піде сніг.
- Якщо сьогодні буде сильна хуртовина, то очікуйте холодів влітку.
Що ще відзначають
День благодійності в Україні. Його встановив у 2007 році Указ третього Президента України Віктора Ющенка. Головна мета свята – затвердити принципи гуманізму і милосердя та сприяти розвитку благодійної діяльності.