24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про головні команди-розчарування Ліги чемпіонів 2023-2024. Турнір не подарував багато сенсацій.

До теми Від Шевченка до Луніна: як українці виходили у фінали Ліги чемпіонів

Втім від кількох команд явно очікувалось більшого у цьому розіграші. Вашій увазі – п'ятірка клубів, які найбільше не виправдали сподівань своїх вболівальників.

Марсель (Франція)


Руслан Маліновський не заграв у Марселі / Фото з інстаграму Маліновського

Почнемо з головної несподіванки кваліфікації Ліги чемпіонів. Олімпік доволі несподівано впустив друге місце Ліги 1 у минулому сезоні, подарувавши Лансу пряму путівку в групу. Самому Марселю довелось проходити відбір.

Втім підопічні тоді ще Марселіно зупинились на першому ж супернику, хоча і вважались найбільш статусною командою кваліфікації. На шляху французів став Панатінаїкос. Команди обмінялись домашніми перемогами в один м'яч, а долю путівки далі вирішила вдала для греків серія пенальті.

Як Панатінаїкос пройшов Марсель:

Тоді у Марселі ще був Руслан Маліновський, однак тренер вперто ігнорував українця та спричинив його відхід до Дженоа. Втім навряд чи клуб залишився незадоволеним цим євросезоном. Французи опустились в Лігу Європи, де вибили у плей-оф Шахтар та дійшли аж до півфіналу.

Читайте також Від асистента Клоппа до фіналу Ліги чемпіонів: тернистий шлях Едіна Терзича в Боруссії

Севілья (Іспанія)


Севільї не допомогло навіть повернення Серхіо Рамоса / Фото Getty Images

Андалусійці потрапили в Лігу чемпіонів через "запасний вхід", вигравши улюблену для себе Лігу Європи. Виступи в чемпіонаті (12 місце) ніяк не могли дозволити Севільї опинитися в головному єврокубку.

Як показала практика, "нервьоненсе" явно були не готові до такого рівня. Попри далеко не найскладнішу групу (Арсенал, ПСВ, Ланс), іспанці примудрилися взяти в ній лише два бали. З іншого боку команда три з чотирьох матчів програла лише в один гол.

Але це все одно не дозволило Севільї перейти бодай в Лігу Європи. У самому клубі наразі продовжується організаційний бардак та часта зміна тренерів, тому наступного сезону "нервьоненсе" відпочинуть від єврокубків.

Бенфіка (Португалія)


Анатолій Трубін тонув разом з Бенфікою / Фото Getty Images

Останні два сезони лісабонці виходили у чвертьфінал Ліги чемпіонів, а минулого року ще і виграли місцевий чемпіонат після чотирирічної перерви. Непоганий жереб на груповій стадії дозволяв "орлам" розраховувати на черговий прохід у плей-оф.

Так, в групі був потужний Інтер, який минулого року грав у фіналі ЛЧ. Проте у протистоянні з Реал Сосьєдадом та Зальцбургом саме португальці вважались фаворитами. Насправді ж команда Роджера Шмідта виявилась дуже сирою.

Лісабонці стартували з домашнього програшу австрійцям, а потім двічі без шансів поступились Сосьєдаду. Зрештою в останньому турі "орлам" таки вдалось взяти реванш у Зальцбурга та пройти в Лігу Європи. Проте враження від Бенфіки залишились негативними.

На жаль, саме цієї провальної осені почав грати в основі лісабонців Анатолій Трубін, якого влітку викупили у Шахтаря. Сам українець не розчаровував, однак жахливий захист "орлів" не дозволив йому оформити жодного кліншита в Лізі чемпіонів.

Бенфіка влаштувала трилер з Інтером:

Барселона (Іспанія)


Хаві був на межі відставки / Фото з інстаграму тренера Барселони

Після довгоочікуваного чемпіонства та потрапляння у легку групу від каталонців очікували гучного прориву в Лізі чемпіонів. І за результатами може здатися, що Барселону не варто називати розчаруванням Ліги чемпіонів, адже команда вперше за три роки взагалі потрапила у плей-оф.

Проте "блаугранас" справді дуже щастило із жеребом. Невихід з групи із Порту, Шахтарем та Антверпеном був би повною ганьбою для Барси. Так, підопічні Хаві виграли групу, але при цьому примудрились поступитися на виїзді "гірникам" та бельгійцям.

Варто знати Золотий хет-трик Зідана, переможний камбек Анчелотті: історія виступів Реала у фіналах ЛЧ

В 1/8 фіналу каталонцям дістався явно кризовий Наполі, тому прохід далі не варто вважати подвигом. А ось в дуелях з ПСЖ Барселона зганьбилась гучно. Підопічним Хаві вдалось переграти команду Луїса Енріке на виїзді (3:2). Причому зробили вони це в красивому стилі, який останнім часом не часто притаманний Барсі.

Проте вдома іспанця сіли в калюжу. Відкривши рахунок, каталонці доволі рано залишились у меншості через вилучення Араухо. Це і дозволило ПСЖ розібрати "блаугранас" на запчастини після перерви (4:1). Тож виходить, що Барса знову зганьбилась на першому ж серйозному опоненті.

Як Барселона зганьбилась проти ПСЖ:

Манчестер Юнайтед (Англія)


Манчестер Юнайтед рідко радував вболівальників цього сезону / Фото Getty Images

Втім головним розчаруванням все ж варто назвати МЮ. Загалом же англійські клуби не сильно радували фанатів у цій Лізі чемпіонів. МанСіті та Арсенал зупинилися на першому ж важкому суперникові, а Ньюкасл та МанЮнайтед фінішували в групі останніми.

Проте від "сорок" і так небагато очікували, при цьому команда Едді Гау примудрилась ще і розгромити ПСЖ (4:1). А ось виступ підопічних тен Хага в Лізі чемпіонів був справжньою каторгою для їх фанатів.

"Червоним дияволам" випала група із кризовою Баварією, а також відвертими аутсайдерами в особі Галатасарая та Копенгагена. Проте МЮ запам'ятався хіба що гольовими феєріями у своїх іграх. На жаль, не на їх користь – двічі по 3:4 від німців та данців, а також 3:3 та 2:3 з турками.

До теми Сім зірок Ліги чемпіонів: хто вигравав головний турнір Європи як гравець та як тренер

Мінімальна перемога вдома над Копенгагеном ще дозволяла Юнайтед до останнього претендувати на євровесну. Проте команда не змогла взяти ані балу з Баварією та фінішувала останньою.

Відеоогляд матчу Копенгаген – Манчестер Юнайтед:

Можливо, цей провал прискорить перезавантаження всередині клубу. В чемпіонаті МЮ йде аж восьмим та близький взагалі до непотрапляння в єврокубки на наступний сезон. За останні 35 років таке траплялось з командою лише одного разу – після відходу сера Алекса Фергюсона.