Ліга чемпіонів 2024-2025 наближається до стадії 1/4 фіналу. В гонитві за трофей залишились вісім команд, які віддадуть всі силі задля його здобуття.

До теми Женуться за славою Роналду та Мессі: топ-5 бомбардирів Ліги чемпіонів серед чинних гравців

У кожній парі очікується протистояння якогось гравця проти своєї колишньої команди. Наскільки воно буде принциповим та якою буде мотивація поки невідомо. 24 Канал розповідає про таких футболістів.

Матч от-от почнеться, а для ідеального вечора чогось не вистачає? Хутчіш по улюблені хрусткі Lay’s до пива! Чипси, виготовлені зі 100% української картоплі, ідеально смакують у тандемі з пінним, доповнюючи незабутню атмосферу Ліги чемпіонів.

Мартін Едегор (Арсенал – Реал)

Про Едегора почали говорити як про майбутню зірку футболу, коли йому було всього 16 років. Саме тоді Реал підписав хавбека скромного Стремсгодсета всього за 3 мільйони євро. Проте належної уваги на "Сантьяго Бернабеу" Мартін не отримав.

Гравця здавали в оренду то в Херенвен, то у Вітесс, то у Реал Сосьєдад. Саме в останньому клубі Едегор і зміг вистрілити, проте це все одно не переконало мадридців довіритися хавбеку. За Реал він зіграв лише 11 матчів.

Як наслідок, отримавши жирну пропозицію від Арсеналу у 2021 в розмірі 35 мільйонів євро, Реал погодився продати норвежця. Зараз же він коштує в три рази дорожче, є лідером "канонірів" та одним з найкращих асистентів світу. Можливо, після звітного чвертьфіналу "бланкос" ще більше пошкодують про цей продаж.

Дані Себальос (Арсенал – Реал)

Із Себальосом історія менш епічна. Хавбек став гравцем Реала у 2017, але так і не зміг довести своє право на стартовий склад. При цьому Дані ще і часто травмувався, через що не мав довіри від тренерів.

З 2019 до 2021 року Себальос пограв за Арсенал на правах оренди. Вийшло трохи краще, ніж було в Мадриді, все ж під 80 матчів іспанець провів. Проте все одно його не бачили гравцем основи, тому відправили назад в Реал.

Зараз же 28-річний іспанець залишається гравцем ротації в "бланкос". Його головною чеснотою є універсальність, проте все одно більше ніж на виходи з лави запасних Дані не може розраховувати.

Люка Дінь (ПСЖ – Астон Вілла)

31-річного француза можна назвати одним з найбільш недооцінених лівих захисників світу. Люка потрапив у ПСЖ у 2013-му після непоганого сезону в Ліллі. Проте випробування грандом француз не витримав.

Схожа історія повторилась через два роки. ПСЖ здав Діня в оренду Ромі, де він видав стабільний сезон з сімома результативними діями. Це дозволило привернути увагу з боку Барселони, яка заплатила за гравця 16 мільйонів.

Але і на "Камп Ноу" Люку чекало розчарування, яке було приправлене ще і травмами. Прогрес пішов лише після переїзду в АПЛ. Дінь спочатку класно показав себе в Евертоні, а потім успішно пішов на підвищення в Астон Віллу. Саме в ній він зараз і є одним із лідерів та двигунів.

Читайте також Королівські тріумфи та болючі поразки: історія перемог чвертьфіналістів у Лізі чемпіонів

Марко Асенсіо (ПСЖ – Астон Вілла)


Марко Асенсіо ефектно почав свій шлях в Астон Віллі / Фото Getty Images

Асенсіо – свіжий трансфер, адже перейшов напряму з ПСЖ в Астон Віллу цієї зими. Це поки лише оренда, але вона не забороняє грати проти "свого" клубу в Лізі чемпіонів.

Насправді найбільші здобутки Марко пов'язані із Реалом, з яким він виграв три Ліги чемпіонів та забивав навіть у фіналі. Проте стати основним в Мадриді йому не вдалось, футболіст запалював саме після виходів на заміну. Це і не влаштовувало Марко, тому два роки тому він пішов на перехід у ПСЖ.

Не надто вдала репутація суперсаба залишилась за Асенсіо. Він значно краще показував себе, виходячи з лави запасних. Тепер же нова спроба іспанця зарекомендувати себе як гравця основи. В Астон Віллі він запалює – 7 голів у дев'яти матчах! Проте п'ять з них саме з заміни.

Янн Зоммер (Баварія – Інтер)

Швейцарський кіпер двічі витягнув щасливий білет. Швейцарець демонстрував надійну гру в середняку Бундесліги, але травма Ноєра змусила Баварію екстрено шукати йому заміну. Як раз на Янна і пав вибір мюнхенців.

У складі Баварії кіпер став чемпіоном та непогано та рівно провів другу половину сезону 2022-2023. Проте після відновлення Ноєра у Зоммера не було шансів на основу. Водночас Інтер шукав заміну Онана, якого вигідно продав в Манчестер Юнайтед.

По Трубіну із Шахтарем домовитись не вийшло, тому міланці так само поспіхом зробили свій вибір на користь Зоммера. Там швейцарець дограє вже другий сезон в статусі основного, близький до другого Скудетто поспіль та може ще заявити про себе в Лізі чемпіонів.

Бенжамен Павар (Баварія – Інтер)

Павар засяяв у 2018 році, коли в статусі гравця Штутгарта видав неймовірний чемпіонат світу. Бенжамен був основним у збірній Франції та запам'ятався топовою грою на переможному Мундіалі. Тож не дивно, що за рік Баварія звернула на нього увагу та не пошкодувала 35 мільйонів.

У Мюнхені захисник провів успішні чотири сезони та був гравцем основи. При цьому Павар встиг забити 12 голів та виграти Лігу чемпіонів у 2020. Бенжамен і далі залишався б основним у Баварії, але у 2023 клуб вирішив продати його за 32 мільйони в Інтер.

Можливо, мюнхенці вже бачили, що француз починає здавати. В Інтері Павару довіряють та часто випускають в трійці центрбеків. Проте Сімеоне схильний до ротації в захисті, тому Бенжамену не завжди знаходиться місце в старті. Але при цьому захист Інтеру залишається його сильною стороною, в чому заслуга в тому числі і француза.

Варто знати Англія може бути представлена в Лізі чемпіонів аж сімома командами завдяки УЄФА: як це можливо

Роберт Левандовський (Барселона – Боруссія Дортмунд)


Левандовський веде Барселону до трофея Ліги чемпіонів / Фото Getty Images

Зустріч поляка із Дортмундом можна назвати головною інтригою в цій парі. Роберт є легендою Ліги чемпіонів і саме в Боруссії він почав свій шлях до цього статусу. У фанатів досі в пам'яті його покер у ворота Реала у півфіналі сезону 2012-2013 та вихід у фінал того турніру.

Дортмунд вміло підсвітив Роберта, але не зміг його втримати перед спокусою з боку Баварії. Самому ж поляку цей перехід пішов на користь. В Мюнхені Левандовський остаточно затвердився у статусі одного з найкращих гравців світу.

Особливо ефектним був сезон 2019-2020, коли він оформив аж 15 голів в ЛЧ та виграв трофей. Зараз же поляк є лідером неймовірної атакувальної ланки Барселони, навіть попри свої 36 років. На рахунку Левандовського аж 103 голи в Лізі чемпіонів.

Більше мають лише Роналду та Мессі. Цілком ймовірно, що цей сезон може бути останнім шансом для нападника знову виграти трофей та навіть зазіхнути на Золотий м'яч. Той самий, який у нього так нахабно відібрали у 2020 "ковідний" рік.