Шлях цих восьми клубів до чвертьфіналу видався дуже різним, інформує 24 Канал. Якщо Барселона, Інтер, Баварія, Астон Вілла та Арсенал доволі легко пройшли своїх суперників в 1/8 фіналу, то шлях Реала, ПСЖ та дортмундської Боруссії був значно тернистішим.

Читайте також Суперкомп'ютер назвав фаворита ЛЧ-2024/2025 після завершення 1/8 фіналу

Ліга чемпіонів – це більше, ніж просто гра. Це подія, яка об’єднує мільйони фанатів по всьому світу. Хтось завжди вдягає футболку улюбленого клубу, хтось щоразу займає "щасливе" місце перед екраном, а хтось знає: без Lay’s матч буде не той! Адже цього року бренд знову поруч із великим футболом як партнер однієї з найпопулярніших футбольних подій в світі – Ліги чемпіонів. Тож запасайтесь Lay’s та готуйтесь хрумтіти за свою команду!
Є Lay’s? Буде футбол!

Переможці та переможені: тріумфи чвертьфіналістів в історії Ліги чемпіонів

Мадридське дербі Реала проти Атлетіко та протистояння Ліверпуля проти ПСЖ взагалі переросли у серію пенальті, де фартовішими та точнішими були футболісти "вершкових" та парижани.

Жереб звів клуби у наступні пари:

  • Баварія – Інтер
  • Арсенал – Реал
  • Боруссія Дортмунд – Барселона
  • ПСЖ – Астон Вілла

Реал

Розпочнімо із найтитулованішого клубу в історії Ліги чемпіонів – мадридського Реала. У клубному музеї "вершкових" стоять аж 15 кубків найпрестижнішого єврокубкового турніру. Щоправда, із них шість тріумфів були ще у Кубку європейських чемпіонів.


Реал виграв 15 кубків Ліги чемпіонів / Фото Getty Images

Свій перший трофей Реал здобув у далекому сезоні-1955/1956. Тоді мадридський колектив за крок до фіналу вибив італійський Мілан (5:4), а у вирішальному матчі зустрівся із французьким Реймсом. Реал двічі по ходу фінального поєдинку був змушений відігруватись у рахунку. Спершу із 0:2, а потім із 2:3. Однак ще тоді мадридці славились своїми потужними камбеками. Голи Маркітоса та Ектора Ріаля принесли вольову перемогу та трофей "Королівському клубу" 4:3.

До слова. Реал ще тричі діставався до фіналу Кубка європейських чемпіонів. Але в усіх трьох вирішальних матчах поступався суперникам (Бенфіці, Інтеру та Ліверпулю).

Починаючи з сезону-1992/1993, турнір отримав сучасну назву Ліга чемпіонів. Але феєрія іспанського гранда в оновлених змаганнях було не одразу. Лише у сезоні-1997/1998 Реал вперше дістався фіналу, в якому переміг туринський Ювентус 1:0. Єдиний та переможний гол у матчі забив Предраг Міятович. Це був реванш за поразку в 1/4 фіналу ЛЧ-1995/1996.

Вже через сезон Реал знову забрав трофей Ліги чемпіонів, перемігши у фіналі іспанську Валенсію (3:0). А ще через сезон здолав у фіналі леверкузенський Баєр (2:1).

Цікаво! У сезоні-1998/1999 жереб звів Реал із київським Динамо у рамках чвертьфіналу ЛЧ. Перша гра закінчилась нічиєю 1:1, а от у матчі-відповіді іспанський клуб сенсаційно програв з рахунком 0:2 та вилетів із боротьби за черговий трофей.

У сезоні-2013/2014 мадридський гранд повернувся до перемог у престижному турнірі, вигравши у фіналі в Атлетіко Мадрид (додатковий час 4:1).

Із сезону-2015/2016 Реал видав неймовірну серію із трьох поспіль перемог у Лізі чемпіонів. Ні мадридське Атлетіко, ні Ювентус, ні Ліверпуль не змогли зупинити цю "королівську машину".


Андрій Лунін із кубок Ліги чемпіонів / Фото Getty Images

Далі настало затишшя у вигляді трьох років, але у сезоні-2021/2022 "вершкові" повернулись ще сильнішими та переграли у фіналі Ліверпуль. Знову поразка "мерсисайдців" у фінальному матчі 1:0. Востаннє Реал вигравав Лігу чемпіонів минулого року. Дортмундська Боруссія, яка має прізвисько "джмелі", була загнана у вулик. Голи Карвахаля та Вінісіуса принесли мадридському клубу 15-й трофей турніру.

У поточному сезоні-2024/2025 Реал не зміг напряму вийти до плей-оф Ліги чемпіонів, тому боротись довелось за путівку туди через стикові матчі. Команда Карло Анчелотті двічі переграла Манчестер Сіті та в 1/8 фіналу вийшла на Атлетіко. "Вершкові" пройшли "матрацників" лише по серії пенальті у матчі-відповіді.

  • Найкращим бомбардиром цього розіграшу ЛЧ у складі Реала є бразильський вінгер Вінісіус Жуніор – 7 голів у 10-ти матчах. Також у його доробку 2 асисти.
  • Головний тренер Реала Карло Анчелотті йде до свого четвертого трофея ЛЧ на чолі "вершкових".

Баварія

Мюнхенська Баварія – другий найтитулованіший клуб в історії Ліги чемпіонів, який продовжує боротьбу за трофей у поточному сезоні. На його рахунку – 6 трофеїв.

Футболісти німецького гранда тричі підіймали над своєю головою трофей ще у рамках Кубка європейських чемпіонів. Було це у трьох сезонах поспіль, починаючи із 1973/1974. Також двічі ще діставалась до фіналу, де поступалась Астон Віллі та Порту.

Перша перемога у перейменованому турнірі Баварія здобула у сезоні-2000/2001. Це була найдраматичніша звитяга мюнхенців, адже Баварія та Валенсія перевели фінал у справжню футбольну фортуну – серію пенальті, де точнішими були гравці німецького клубу 5:4 (основний час 1:1). Хоча той фінал міг закінчитись ще в основні 90 хвилин, якщо Мехмет Шолль реалізував пенальті вже на 7-й хвилині гри.


Перемога Баварії у Лізі чемпіонів-2006 / Фото Getty Images

Наступний тріумф мюнхенців припав на сезон-2012/2013, коли фінал ЛЧ нагадував матч німецької Бундесліги. Тому що на полі зустрілись дві німецькі команди – Баварія та дортмундська Боруссія. Голи Манджукича та Роббена принесли Баварії другий трофей ЛЧ та сумарно п'ятий в історії цього турніру.

Востаннє Баварія перемагала у Лізі чемпіонів у сезоні-2019/2020. У тому фіналі мюнхенці мінімально здолали паризький ПСЖ 1:0. Переможний гол у свій актив записав Коман.

Баварія, як і Реал, цього сезону турніру була змушена грати стикові матчі 1/16 фіналу, де не без проблем вибила шотландський Селтік. Вже в 1/8 фіналу підопічні Компані без зайвих труднощів здолали "фармацевтів" – 5:0 (сумарно за двома поєдинками).

  • Головним бомбардиром Баварії у цьому розіграші ЛЧ є нападник Гаррі Кейн – 10 голів та 2 асисти в 11 поєдинках.
  • Коуч мюнхенців Венсан Компані ще жодного разу не вигравав Лігу чемпіонів у статусі тренера.

Барселона

Топ-3 найтитулованіших клубів Ліги чемпіонів, які дістались до чвертьфіналу сезону-2024/2025, замикає каталонська Барселона. В її активі 5 виграних трофеїв, один із яких був ще у Кубку європейських чемпіонів (сезон-1991/1992, перемога у фіналі над Сампдорією 1:0).

Ще чотири рази каталонці тріумфували вже в оновленому турнірі. Вперше це сталось у сезоні-2005/2006, коли у вольовому стилі здолали лондонський Арсенал 2:1. Хоча саме "каноніри" першими відкрили рахунок у фіналі (гол забив Сол Кемпбелл).


Барселона – переможець Ліги чемпіонів-2006 / Фото Getty Images

У сезонах-2008/2009 та 2010/2011 Барселона стала справжнім жахом для Манчестер Юнайтед у фіналах ЛЧ. "Червоні дияволи" були двічі переможені із різницею у два м'ячі – 2:0 та 3:1.

Барселона – величний клуб, але востаннє виграла Лігу чемпіонів ще у сезоні-2014/2015, коли у фінальному матчі здолала Ювентус із рахунком 3:1. Після чого максимум діставалась до півфіналу турніру у сезоні-2018/2019, де вилетіла від Ліверпуля (3:0 та 0:4).

Барселона на відміну від двох перших команд напряму вийшла до 1/8 фіналу, посівши друге місце в єдиній таблиці основного раунду (19 очок). У першому раунді плей-оф "блаугранас" дотиснули Бенфіку Анатолія Трубіна – 4:1 за двома матчами.

  • Рафінья – найкращий бомбардир турніру не лише у складі Барселони, а й загалом очолює бомбардирську гонку. Бразилець забив 11 голів та віддав 5 асистів у 10 зіграних матчах.
  • Гансі-Дітер Флік може завоювати свій другий трофей Ліги чемпіонів. У сезоні-2019/2020 до цього досягнення він привів мюнхенську Баварію.

Інтер

Поза межами топ-3 розташувався міланський Інтер, в якого три виграні трофеї. Хоча італійський гранд успішніше виступав ще у Кубку європейських чемпіонів, де на його рахунку дві перемоги (1963/1964, 1964/1965) та два виходи у фінали (1966/1967, 1971/1972).

Після перейменування турніру "нерадзуррі" лише одного разу тріумфували у Лізі чемпіонів. Цей поки що єдиний раз датується сезоном-2009/2010. Тоді Інтер переграв у фіналі мюнхенську Баварію 2:0. Героєм того фіналу став відомий аргентинський форвард Дієго Міліто, який оформив дубль у ворота німецького суперника.


Інтер переміг Баварію у фіналі ЛЧ-2010 / Фото Getty Images

Після цієї перемоги Інтер лише одного разу діставався до фіналу ЛЧ. Було це у сезоні-2022/2023, коли програв боротьбу за трофей Манчестер Сіті 0:1.

Інтер із четвертого місця турнірної таблиці вийшов до плей-оф ЛЧ, набравши 19 очок у 8-ми турах. В 1/8 фіналу "нерадзуррі" зустрілись із Феєнордом. Підопічним Сімеоне Індзагі вдалось пройти непоступливого нідерландського суперника – загальний рахунок 4:1.

  • Найкращий бомбардир Інтера Лаутаро Мартінес не входить навіть у топ-10 голеадорів поточного сезону ЛЧ. На рахунку аргентинця 6 голів та один асист у 9-ти іграх за "нерадзуррі".
  • Нинішній головний коуч Інтера Індзагі може виграти свій дебютний трофей ЛЧ у тренерській кар'єрі.

Астон Вілла, Боруссія Дортмунд

Серед чвертьфіналістів ЛЧ-2024/2025 є ще два клуби, які по одному разу брали трофей. Це англійська Астон Вілла та німецька Боруссія Дортмунд.

"Джмелі" вперше та поки що востаннє вигравали Лігу чемпіонів ще у далекому сезоні-1996/1997. У фіналі "жовто-чорні" здолали туринський Ювентус із рахунком 3:1.


Єдина перемога Боруссії Дортмунд в ЛЧ / Фото Getty Images

Англійські "леви" тріумфували ще у Кубку європейських чемпіонів-1981/1982, коли обіграли мюнхенську Баварію 1:0. Єдиний подібний трофей "вілланам" приніс гол Пітера Віта.


Астон Вілла із Кубком європейських чемпіонів-1982 / Фото Getty Images

Якщо Астон Вілла напряму вийшла до 1/8 фіналу, де здолала легко бельгійське Брюгге (6:1 сумарно), то Боруссія Дортмунд грала в 1/16 фіналу проти лісабонського Спортінга. "Джмелі" вже у першому поєдинку майже гарантували собі прохід в 1/8, оформивши перемогу 0:3. Матч-відповідь закінчився нульовою нічиєю.

  • Найкращим бомбардиром Боруссії є Карім Адеємі – 5 м'ячів та асист у 8-ми іграх.
  • А от в Астон Вілли найрезультативнішим гравцем у поточному розіграші є Оллі Воткінс – один м'яч та 3 гольові передачі у 10 матчах.

Арсенал, ПСЖ

Геть сумно у статистиці Арсенала та ПСЖ. Ці два європейські гранди ще жодного разу у своїй історії не вигравали Лігу чемпіонів. Обидві команди лише по одному разу діставались до фінальної стадії змагань. "Каноніри" у сезоні-2005/2006 у фіналі програли Барселоні 1:2. Натомість парижани у сезоні-2019/2020 поступились Баварії 0:1. Дві прикрі поразки із різницею у гол.


Хвіча Кварацхелія та ПСЖ хочуть вперше перемогти у ЛЧ / Фото Getty Images

Арсенал напряму вийшов до 1/8 фіналу, де легко розібрався із ПСВ (сумарно 9:3). А от ПСЖ після 8-ми турів основного раунду посіло лише 15-те місце, але продовжило боротьбу за 1/8 фіналу через стикові матчі. Тут у парижан не було істотних проблем із Брестом – загалом 10:0. В 1/8 фіналу ПСЖ створило вже одну із головних сенсацій цього розіграшу ЛЧ, вибивши по пенальті одного із головних фаворитів на перемогу – Ліверпуль.


Букайо Сака / Фото Getty Images

  • Усман Дембеле входить у топ-10 найкращих бомбардирів поточного сезону ЛЧ. На його рахунку 7 голів та асист у 10 поєдинках за ПСЖ.
  • У складі Арсенала найрезультативнішими є одразу два гравці. Кай Гаверц та Букайо Сака забили по 4 м'ячі та віддали по 2 асисти. Щоправда, Сака знадобилось для цього менше зіграних матчів – 5 проти 8-ми у Кая.

Вже 8-9 квітня та 15-16 квітня футбольні уболівальники дізнаються, хто вийде до півфіналу Ліги чемпіонів, а чиї мрії про 1/2 будуть зруйновані. На фанів чекають запеклі чвертьфінали, які точно потішать навіть найвибагливіших глядачів футболу.