Серед головних вимог мітингувальників: забезпечення житлом, підвищення пенсій, належне медичне забезпечення та прикріплення їх до військового госпіталю. Кажуть, куди тільки не писали про свої проблеми, чиновники відповідали відписками. Тож вирішили вдатися у крайнощі.

"Голодування було оголошено тільки сьогодні. Ми хотіли зробити це ще два тижні назад, але з кабміну попросили, щоб призупинити акцію. Мовляв всі питання вирішуються", - пояснює голова ГО "731-й окремий батальйон спеціального захисту ВЧПП 50937" Володимир Рєзнік.

Батальйон із 750-ти працівників, які у квітні 1986 року 24 години на добу без жодних засобів захисту безпосередньо під реактором в авральному режимі гасили пожежу, після ліквідації катастрофи був одразу ж виведений з АЕС, і влада забула про нього, нарікають ліквідатори.

Сьогодні в живих залишилась лише сотня, всі вони - інваліди. Для отримання належних пенсій, кажуть, потрібна довідка про те, що вони дійсно працювали над ліквідацією Чорнобильської аварії. Однак в архіві Міноборони повідомили - "журнал знищено у військовій частині, як такий, що заражений вище допустимої норми".

"Ми не просимо завищені пенсії. Пенсії в залежності від груп інвалідності є 6, 8 і 10 мінімальних пенсій за віком. Навіть ті, хто її відсудив, не може отримати, тому що все призупинено і ніяких шансів та варіантів на сьогодні ми не бачимо", - каже голова ГО "731-й окремий батальйон спеціального захисту ВЧПП 50937" Володимир Рєзнік.

З початку року під час акції померло двоє ліквідаторів, сьогодні до учасників голодування також кілька разів приїжджала "швидка".