Щоб розв'язати проблему "зубів дракона", ЗСУ повинні використовувати дистанційні або прямі інструменти для того, щоб проривати таку оборону ворога. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

Зверніть увагу "Пірамідки" Пригожина: чи допоможе Росії будівництво "лінії Вагнера" на Донбасі сповільнити ЗСУ

Експерт зазначив, що бетонні "пірамідки", які росіяни ставлять на так званих "оборонних лініях", можуть тимчасово затримати наступ ЗСУ.

Якщо атака йде з підтримкою бронетехніки, то вони можуть її лише затримати. Для цього треба робити "проходи" в цих загородженнях, в тому числі дистанційно – за допомогою артилерії або ж бронеоб'єктами – через навісне обладнання,
– пояснив оглядач.

Як окупанти можуть затримати контрнаступ ЗСУ: дивіться відео

За його словами, таке обладнання є і для танків. Водночас також є інженерні автомобілі розгородження, які можуть просуватися і робити так звані "проходи".

"Це затримує сили й надає перевагу противнику в тому, що поки йде "затримка" – проходить переналаштування бойового порядку для "проходу" в цих вузьких місцях й туди зосереджується вогонь. Це перепони, але є способи їх подолання", – резюмував Жданов.

Читайте також Бояться втратити пропагандистську картинку: навіщо вагнерівці зводять "кордон" на Луганщині

Вас також може зацікавити – Росія нехтує мобілізованими й називає їх "одноразовими": дивіться відео

Окупанти готуються до оборони: що відомо

  • Керівник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин заявив про початок зведення "ліній Вагнера" на Луганщині 19 жовтня. Він показав карту, згідно з якою, такі лінії планували зводити протяжністю в десятки кілометрів. Щоправда, не на межах, а всередині окупованих регіонів.
  • "Лінія Вагнера" буцімто має захистити від просування Збройних Сил України й зупинити контрнаступ. Вже з 21 жовтня їх почали фіксувати на супутникових знімках.
  • Ідею окупантів раніше прокоментували в розвідці Великої Британії. Там вважають, що такі плани свідчать лише про одне – росіяни готуються до глибокої оборони на зайнятих територіях.
  • Водночас облаштування фортифікаційних споруджень групою "Вагнера" на окупованих частинах Донеччини та Луганщини супроводжується неабияким піаром "кухаря Путіна".
  • Тим часом думки експертів щодо ефективності "лінії Вагнера" розділилися. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.
  • Також стало відомо, що російські окупанти почали облаштовувати лінію оборони поблизу Маріуполя. Вони хочуть перетворити зруйноване місто на своєрідну "фортецю". Для продовження "фортифікаційних робіт" у місті зробили 2 заводи, що виготовляють так звані "зуби дракона".