Що не так з версією про повідомлення від ХАМАС

ЗМІ опублікували копію електронного листа, який нібито бойовики ісламістського угруповання ХАМАС відправили у мінський аеропорт. З нього випливає, що білоруські диспетчери повідомили пілотам Ryanair про мінування літака на 24 хвилини раніше, ніж самі отримали повідомлення про бомбу.

До теми Греція не отримувала повідомлення про замінування "літака Протасевича"

Білорусь повідомила про мінування літака о 12:33 23 травня. Однак на листі, який надійшов у мінський аеропорт, стоїть дата 12:57. Раніше "бойовики" нібито повідомили Литву – о 12:52.

ХАМАС стверджує, що не надсилав лист

Найперша версія "мінування" літака, яка прозвучала від білоруської влади, це – погрози від бойовиків ХАМАС. Мовляв, терористи хотіли підірвати літак над Вільнюсом. Палестинці одразу ж заперечили такі заяви та обурилися ними. Вони заявили, що це не їхні методи, а про ситуацію з літаком взагалі нічого не знали.

Інші версії Лукашенка

Згодом самопроголошений президент Білорусі заявив, що повідомлення про мінування надійшло від Швейцарії. Країна одразу ж спростувала таку інформацію.

Лукашенко також казав, що аеропорти Києва, Львова, Вільнюса та Варшави нібито відмовилися приймати "замінований літак". Вони, мовляв, боялися відповідальності, або ще безглуздіше – "комусь було вигідно, щоб літак приземлився у Мінську". Украерорух заявив, що насправді до них не зверталися з запитом на посадку літака з вибухівкою.

Як лист пов'язаний з Швейцарією

Лист був відправлений з захищеного сервісу електронної пошти Protonmail, який зареєстрований у Швейцарії. Повідомлення з цього серверу містять заголовок, де вказують IP-адресу сервера Protonmail. Якщо відправити повідомлення з облікового запису Protonmail на Gmail, то IP-адреса, яка вказана в заголовку цього листа, буде збігатися з адресою сервера Protonmail у Швейцарії. Тому точне місце розташування користувача визначити неможливо.