Чоловіки налагоджували контакти зі співробітниками, які контролювали систему безпеки. Наразі вони переховуються на території держави-агресора.

До теми Російський шпигун попався в Римі: у Кремлі пообіцяли підготувати відповідь

Які завдання ставили перед шпигунами

Чоловіки у різний час та окремо один від одного вербували литовських громадян, які цікавили ФСБ Росії, адже мали значну кількість зв'язків з колишніми та чинними співробітниками різних литовських установ.

Також шпигуни повинні були за винагороду збирати та надавати інформацію, пов'язану зі співробітниками Департаменту охорони керівництва Литви.

У суді повідомили, що чоловіки хотіли отримати якнайбільше інформації про чинних та колишніх співробітників Департаменту державної безпеки. Мовится й про дані компрометуючого характеру.

Дізнайтеся більше У Римі затримали офіцера, коли він передавав секретні дані військовому з Росії

Одному зі шпигунів суд виніс вирок про 10,5 років позбавлення волі, а іншому – 9 років і 3 місяці. Наразі чоловіків оголосили у розшук.

Російські шпигуни у світі: останні новини

  • У Болгарії 19 березня затримали кількох людей. Їх підозрюють у шпигунстві на користь Росії.
  • Вже 31 березня у Римі під час передачі конфіденційної інформації виявили італійського офіцера та співробітника російського посольства.
  • У США у травні засудили колишнього спецпризначенця за шпигування для Росії. Він 15 років передавав таємну інформацію російським спецслужбам.
  • Також у Данії суд засудив росіянина до 3 років за ґратами. Його обвинувачують у передачі російській розвідці інформації технічного університету та одного з місцевих підприємств.