Про це стало відомо за підсумками зустрічі між міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм і головним виконавчим директором Wizz Air Джозефом Вараді, передає пресслужба Мінінфраструктури.

Радимо ознайомитися! Wizz Air через коронавірус скасовує і переносить рейси в Італію: деталі

Вараді, зі свого боку, зауважив, що український ринок авіаперевезень є стратегічно важливим для авіакомпанії Wizz Air. Тому лоукостер опрацьовує плани щодо розширення своєї присутності тут.

У Wizz Air підкреслили, що серед можливих способів розширення авіакомпанії на ринку України:

  • запуск внутрішньо українських рейсів;
  • запуск нових напрямків з українських міст за кордон.

Криклій, зі свого боку, наголосив, що авіаційна галузь України має гарну позитивну динаміку. Тому розширення присутності Wizz Air сприятиме її розвитку.

Крім того, міністр зазначив, що пріоритетні завдання Мінінфраструктури – це:

  • підвищення доступності авіаподорожей для українців;
  • збільшення пасажиропотоків через аеропорти України;
  • розвиток регіональних летовищ.

А стратегічна мета відомства – збільшення частки лоукостів на авіаційному ринку до 45%. Досягти такого показника у Мінінфраструктури хочуть упродовж 2020 року.

Зверніть увагу! Рейси Wizz Air з Одеси скасували: що робити пасажирам, які вже придбали квитки

Що відомо про діяльність Wizz Air в Україні

У 2015 – 2018 роках в Україні працювала дочірня компанія Wizz Air – Wizz Air Ukraine. Вона здійснювала міжнародні рейси з Києва, Львова, Донецька та Харкова. Наразі ж усі рейси до та з України виконує основна компанія – Wizz Air Hungary. Полетіти цією авіакмпанією сьогодні можна з аеропортів Києва, Львова, Одеси, Запоріжжя та Харкова.

Чутки про відновлення діяльності Wizz Air Ukraine тривають із 2018 року. Тоді Вараді зустрічався з п'ятим президентом Порошенком. На заході Вараді заявив, що Wizz Air має намір відновити діяльність української дочірньої компанії Wizz Air Ukraine в 2019 році. Окрім того, компанія планувала розмістити 20 нових літаків Airbus 320/321 з базуванням в різних аеропортах України.

Загалом компанія обслуговує приблизно 450 маршрутів та з'єднує 129 напрямків у 38 країнах світу. Переважно це країни Європи. Також Wizz Air літає у Марокко, Ізраїль, ОАЕ та Казахстан. У 2018 році оборот компанії склав 1,948 мільярда євро, а чистий прибуток – 275,1 мільйона євро.

Цікаво! Які авіакомпанії в Україні здійснили найбільше рейсів за 2019 рік: вражаюча статистика


Куди літає Wizz Air з Києва / Інфографіка 24 каналу


Куди літає Wizz Air зі Львова / Інфографіка 24 каналу


Куди літає Wizz Air з Харкова, Одеси
та Запоріжжя / Інфографіка 24 каналу