На позиціях в районі Катеринівки ворожі укріплення можна побачити навіть неозброєним оком. Однак бійці не ризикують і ведуть спостереження приховано.

До теми Річниця звільнення Авдіївки: все, що потрібно знати

Бойовики нехтують домовленостями

Відкривати вогонь для атак, а не для захисту в умовах перемир'я заборонено. Втім, окупанти нехтують домовленостями.

Переважно це все проводиться у вечірній час. В активному використанні ПТУРи – це протитанкові ракетні комплекси, далі СПГ, міномети 82 калібру,
– розповів військовослужбовець Костянтин.

Нещодавно одна з протитанкових ракет ледь не поцілила у пост, звідки спостерігав один з українських захисників.

Звідки стріляють окупанти

Вогневі позиції російсько-терористичні війська облаштували просто в Костянтинівці. Вони стріляють з будинків цивільних мешканців.

"Перед нами стоїть батальйон, який 7 рік перебуває на цих позиціях. Це все місцеві жителі. Їм тут дуже легко орієнтуватися. Вони знають місцевість прекрасно. До них на посилення заходять як снайперські групи, так і розвідувальні групи, керовані Москвою", – зазначив військовослужбовець Костянтин.


Російські війська продовжують обстрілювати українські позиції / Фото AP

За словами бійців, звідти ж приїхали курсанти-снайпери. Район Катеринівки вони використовують як полігон для тренувань. Однак замість уявних цілей – позиції українських армійців.

Це студенти. Вони приїхали складати іспит. Вчаться, відучилися, помінялися, наступна група приїхала,
– розповів Ярослав.

За словами українських захисників, ці люди не сидять постійно на одних позиціях, а постійно переміщаються. Коли військовослужбовці навіть ненадовго втрачають пильність, вони використовують це, щоб їх знищити.

Дізнайтеся більше Розвідка оприлюднила запис розмови бойовиків під час масштабного обстрілу позицій ЗСУ

Для того, аби не стати живою мішенню, армійці прораховують дії окупантів наперед. Поки ворожа зброя мовчить, вони укріплюють позиції й готуються до настання сутінків. Захисники впевнені, що окупанти знову стрілятимуть.

На Луганщині окупанти обстрілюють українські позиції: дивіться відео