У п'ятницю, 13 жовтня, спікер сам про це заявив в інтерв'ю в ефірі одного з польських медіа. Згодом це ще й підтвердили на офіційному рівні у Варшаві.

Дивіться також Дорогий і неідеальний: що таке "Залізний купол", чому не врятував Ізраїль і чи підходить Україні

Через що звільнили речника МЗС Польщі

Ясіна сказав, що під час парламентських виборів в Польщі за кордоном будуть комісії, які не будуть вчасно рахувати голоси. Через це його, власне, й звільнили.

Через неправдиву інформацію про ступінь підготовки міністерства закордонних справ до організації виборів за кордоном, надану прессекретарем МЗС паном Лукашем Ясіню, його було негайно звільнено з посади,
– згодом констатували у відомстві.

Зауважимо, що сам речник у прощальному дописі в соцмережах написав, що прессекретар – це наче сапер, який в будь-який може підірватися на міні: "Завершуючи свої обов'язки речника міністерства закордонних справ, я хотів би подякувати всім. На добраніч і до нових зустрічей", – додав він.

Спікер МЗС Польщі заявив про своє звільнення: допис журналіста Павла Жуховського

Випад уже ексречника у бік Зеленського

У травні 2023 року речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна заявив в ефірі цього ж медіа, що Волинська трагедія – це злочин України, за який теперішній президент Володимир Зеленський нібито повинен перепросити.

Наголосимо, що через це висловлювання Ясіна був відправлений у "відпустку" на певний час. Окрім того, українське посольство в Польщі назвало такі заяви неприпустимими.