Росія рефінансує білоруський борг: що відомо

Відповідну заяву зробив Лукашенко під час наради в Мінську. Про це повідомляє білоруська державна інформаційна агенція БелТА.

Зверніть увагу "Допомога по-братськи": Путін на прохання Лукашенка створив резерв правоохоронців

Ми домовились з президентом Росії, і сьогодні наш прем'єр-міністр здійснив переговори з Михайлом Мішустиним (прем'єр-міністр Росії – 24 канал) щодо рефінансування,
– заявив білоруський президент.

За його словами, мовиться про рефінансування в 2020 році 1 мільярда боргу перед Російською Федерацією.

"Тобто ми у себе цей мільярд доларів, домовившись з Росією, залишимо. І це буде гарним підкріплення нашої національної валюти", – зауважив він.

Коментуючи ситуацію з білоруським рублем, Лукашенко запевнив, що у Білорусі ще не почали по-справжньому використовувати золотовалютні резерви. Крім того, в країні очікують значні валютні надходження від експорту.

"Тому немає такої катастрофи. Так, в якихось обмінниках колись може не вистачати готівки. Але це завжди буває, якщо підвищений попит. Маємо плаваючий курс: якщо попит є великим, значить дорожче буде цей долар або євро, попит менший – отже, буде дешевше коштувати. Ми, вчепившись руками, не стримуємо курс рубля", – підкреслив він.

До теми Білоруський рубль обвалився: біля обмінників натовпи людей, які скуповують долари

  • В країні люди вийшли на масові протести через попередні результати президентських виборів.
  • Офіційні дані такі: Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Білоруси ж вважають, що вибори були сфальсифікованими, явка завищеною та багатьом не дали проголосувати.
  • Протести почались в різних білоруських містах, однак, епіцентром став Мінськ. Зрештою мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці розганяли протести, нещадно били людей, а також стріляли по мітингувальниках.
  • Окрім того, є жертви від жорстоких дій силовиків. Влада визнає загиблими 4 особи, правозахисники говорять про щонайменше 6 людей.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • Світ засуджує силові розгони та тортури в Білорусі. Наприклад, депутати Європарламенту назвали Лукашенка персоною нон грата. Крім того, Євросоюз має намір запровадити санкції щодо окремих білоруських чиновників.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.