Протягом тижня перед зустріччю Лукашенка та Путіна російські ЗМІ тиражували думку про те, що президенти готуються підписати договір про поглиблену інтеграцію, текст якого вже начебто погодили. Про це розповіли у DW.

Читайте також: На зустрічі президентів Росії і Білорусі згасло світло, Лукашенко віджартувався

Натомість, всупереч очікуванням, жодної угоди лідери країн не підписали. Домовилися лише про наступну зустріч – 20 грудня в Санкт-Петербурзі.

До чого домовилися Путін та Лукашенко

Зустріч Путіна і Лукашенка тривала понад 5 годин:

  • Перші дві години, як пише російський "Интерфакс", Путін і Лукашенко розмовляли за участю членів делегацій.
  • Потім під час обіду говорили віч-на-віч.
  • А потім знову покликали глав урядів Росії і Білорусії Медведєва та Румаса та деяких міністрів.

За результатами зустрічі, начебто, низку спірних питань щодо інтеграції скоротили, частину – розв'язали. Про це заявив глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін:

  • "Вказівки отримали. По більшій частині з них будемо просуватися вперед".

А от президент Білорусі Олександр Лукашенко поїхав після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, так і не зробивши жодних заяв.

Зауважимо, що саме 7 грудня обговорювали як ймовірну дату підписання договору про поглиблену інтеграцію, адже це було б дуже символічно: 20 років тому, 8 грудня 1999 року, Росія та Білорусь підписали Договір про створення Союзної держави.

Лукашенко
Лукашенко та Путін намагаються домовитися про інтеграцію країн вже майже 20 років / Фото ТАСС

Про яку поглиблену інтеграцію Росії та Білорусі мовиться? У договорі мало б мовитися про створення єдиного податкового та цивільного кодексів, часткове об'єднання банківської системи, введення єдиного зовнішньоторговельного режиму. А з 2021 року – єдині правила в митній і енергетичній сферах.

Зустріч пройшла на тлі протестів у Мінську

Цього ж дня, 7 грудня, у Мінську відбулася масова акція проти угоди з Росією. Учасники акції (приблизно тисяча людей) несли транспаранти, прапори Білорусі і Євросоюзу, вигукували гасла білоруською та порвали портрет Путіна. Попри те, що мітинг не був санкціонований білоруською владою, він минув без затримань, але – не без провокацій.

Нагадаємо, на 9 грудня у Парижі заплановано саміт "нормандської четвірки" також за особистою участю Путіна