За словами регіонального координатора з питань вакцинації від коронавірусної інфекції Олега Когута, це може трапитися вже за 2 тижні. Епідситуація в області – складна.

До теми Львів може стати "червоним" наступного тижня, – Садовий про загрозливу ситуацію з COVID-19

Кількість хворих на COVID-19 зростає

Когут розповів, що ситуація з коронавірусом на Львівщині значно ускладнюється. Більшість захворювань викликав штам Омікрон.

Так, він певною мірою легко переноситься, але фіксуємо великий ріст захворюваності, значну кількість хворих, а серед них однозначно будуть люди, які переносять хворобу важко,
– додав посадовець.

За його словами, це лише початок росту захворюваності, а до піка – ще далеко.

"Омікрон вже виявили у 8 областях України. В більшості випадків захворювання проходить легко, але його висока контагіозність призведе до великої кількості захворілих", – зазначив Когут.

Які привілеї отримають вакциновані українці / Інфографіка 24 каналу
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Актуально У Львові посилили карантин: які обмеження діють в місті

Львівщина може перейти до червоної зони

За словами координатора з вакцинації, якщо показники, які спостерігають в області упродовж тижня, збережуться, то вже за 10 – 14 днів Львівщина може опинитися у червоній зоні.

"Ми повинні продовжувати дотримуватися соціальної дистанції, носити маски, утримуватися від відвідування місць, де буває велика кількість людей", – зауважив посадовець.

При наявності ознак захворювання необхідно залишатися вдома та звернутися до сімейного лікаря. Окрім цього, слід проводити вологе прибирання та провітрювання житла і виробничих приміщень.

Правила адаптивного карантину в Україні
Адаптивний карантин в Україні / Дані: МОЗ / Інфографіка 24 каналу