Фаріон пояснила, що у рішенні облради 9 жовтня було дві тематично різні пропозиції.
"Економічна пропозиція, тобто перерозподілити кошти на підтримку функціонування української мови, зокрема, на видання наукової літератури, а саме підтримку комітету з питань стандартизації. Друга пропозиція моя – визнати закон Ківалова-Колесніченка не чинним на території Львівщини. Процедурне правопорушення полягало у тому, що друге потрібно було винести окремим проектом рішення. Що ми і зробили", – пояснила депутатка.
Ірина Фаріон, яка є новообраним депутатом Верховної Ради, заявила, що "Свобода" сподівається взагалі сказувати закон про регіональні мови.
"Чи наберемо ми потрібну кількість голосів – питання риторичне. Якщо в нас в країні стільки виродків, то до чого тут Ірина Фаріон чи Всеукраїнське об‘єднання "Свобода". А проект закону про утвердження і захист української мови ми будемо напрацьовувати", - сказала вона.
Представниця ВО "Свобода" каже, що її політична сила готова розглядати пропозиції наукових інституцій.
"Крім того ми готові розглянути ті пропозиції, які напрацьовували наукові інституції, та вивчити їх. З деякими я погоджуюся, з деякими не погоджуюсь. Але першим кроком має бути скасування закону Ківалова-Колесніченка", – наголосила вона.
Нагадаємо, сьогодні Львівська обласна рада ще раз проголосувала за визнання "закону про мову" недійсним на території області.