У 1894 році по місту їздили трамваї, запряжені кіньми, Оперний театр ще не збудували, а посеред міста ще можна було побачити річку Полтву.
Саме в цей час магістрат вирішив внести у розмірений темп львів’ян трохи барв і організував грандіозну виставку Галичини під патронатом самого імператора Австро-Угорської імперії Франца Йосифа.
Подія обійшлася місту у 600 тисяч злотих, зате інвестицій принесла аж 7 мільйонів. Навіть якби цю виставку повели у наші дні, її масштаби вражали б не менше.
На місці теперішнього Стрийського парку розкинулось 130 павільйонів, які зводили кращі архітектори та інженери. Лише, щоб підготувати територію, робітникам знадобився рік, будівельні матеріали підвозили на спеціально зведеній вузькоколійній залізниці.
Український павільйон мав вигляд хутора, Львівський — нагадував ренесансну віллу. В етнографічному відділі навіть мешкали корінні жителі з різних куточків Галичини, одягнені у традиційні строї. При чому — займалися своїми ремеслами і готували їжу. Поруч спорудили гуцульську дерев’яну церкву з дзвіницею.
Читайте також:Секрети підпільної боротьби УПА
Найоригінальнішим на виставці був павільйон коньячного заводу – у вигляді пляшки коньяку, збільшеної у 144 рази. Посередині Головної алеї знаходився електричний фонтан — його струмені сягали 50 метрів і підсвічувалися кольоровою ілюмінацією. Загалом — 50 гектарів цікавинок, які, за підрахунками організаторів, можна було обійти хіба що за тиждень.
Про виставку писали газети Європи і Росії. Сприяв успіху й непоганий як для 19 століття маркетинг: потужна рекламна кампанія, знижки на потяги до Львова та приїзд цісаря. У рамках Виставки проводилася також одна із наймасштабніших у Львові лотерей, головним призом якої був цілий будинок.
Як результат — Крайову виставку відвідали більше мільйона людей. Не зупинила відвідувачів і львівська погода, яка у кращих традиціях 100 днів із 140 заливала усіх дощем.
У моменти, коли світило сонце, можна було проїхати на підвісній 200-метровій канатній дорозі, або ж відвідати перший офіційний матч України — команда Кракова проти Львова. Тоді матч тривав лише 7 хвилин до першого гола, а перемогли львів’яни.
Спеціально до виставки у Львові відкрили електричний трамвай німецької компанії Siemens. У цьому столиця Галичини випередила Київ на 8 років.