Про підписаний меморандум
– 21 квітня приїхав віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон. В його присутності голова Львівської обласної адміністрації і мери міст області підписали меморандум. Цей меморандум треба було підписати ще 11 місяців назад. Тому що полігон, який був базовий для Львова останні 60 років, є закритий. І щоб об’єми сміття розприділити по інших містах. Тоді питання можна вирішити.
Але підпис і красиві слова – це не означає вирішення проблеми. Фактично меморандум не працює. Тому що з цього об’єму, який нам потрібен, ми маємо тільки десяту частину вивозити на захоронення. Проблема є, і я про неї неодноразово говорив і прем’єру, і віце-прем’єру. Всі говорять "так, треба допомагати", але немає жодної підтримки.
– Так, ми взяли зобов’язання побудувати новий сучасний завод з глибинною переробкою відходів. Це буде приклад для України. Але це не робиться за один день чи місяць. Два роки – оптимальний термін.
Про політичну складову сміттєвої блокади
– Ми пережили 11 місяців блокади, коли блокували по всіх полігонах. І це була така загальнодержавна серйозна політика. Всі розуміли, що це абсурд, тому що це є посміховище для всього світу. Посли, з якими я спілкуюся, вони шоковані. Тому що в Італія мафія такі речі може продукувати проти окремих міст, які вони хочуть "нагнути". В нас це держава робить.
Читайте також: В Італії таке робить мафія проти міст, які хоче "нагнути". В Україні – держава, – Садовий про "сміттєву блокаду"
– Я мав вчора (15 травня, – 24 Канал) розмову з керівництвом Обласної адміністрації і Обласної ради, мав розмову з Кістіоном. Я просто наполягаю, щоб люди не закривали очі, і не говорили, що проблеми немає. Вона є.
– Сьогодні ввечері я буду мати розмову з послами, які представляють G7 – американське, німецьке, британське, канадське посольства. Тому що без підтримки іноземних наших партнерів важко це вирішити. Тому що вони вказують нашим політичним лідерам про неприпустимість політичного тиску.
Читайте також: Немає політичної волі розв’язати це питання, – мер Львова про сміттєву кризу в місті
Політичне вирішення питання зі сміття
– Лише три міста з 19, які задекларували готовність приймати львівське сміття, підписали угоду. Цей процес має динаміку, треба з людьми спілкуватися, це буде тривати. Це не можна зробити силою.
– Але є проблема, вона відома і Уряд мав би дати меседж на декілька міст України, щоб по одній-дві машини тимчасово приймали на утилізацію. Але цього ніхто не робить. І робили навпаки.
Читайте також: Ситуація з відходами по всіх містах є критичною, – Садовий
– Немає політичної волі в країні це питання розв’язати. Якщо б була політична воля, ця проблема розв’язалась автоматично за допомогою декількох міст, обласних центрів, які можуть прийняти по 10-20 тонн, і цього не відчують. Але такої політичної волі немає.
– Є проблема в Києві. Сміття, але політичного сміття. Це є елемент політичної боротьби. Тому що не подобається Садовий, не подобається "Самопоміч". І вони дальше грають в ту саму гру.
Читайте також: Садовий: Їм не подобаються я і "Самопоміч", і вони далі грають у ту саму гру
Справа про підпал полігону не розслідується. А кому це вигідно розслідувати? Це є реалії нашого життя. Це все робиться для політичної боротьби. Ніхто не ставить за мету знайти винних.
Про кримінальну справу
– Підозра не була вручена. Забоялися це зробити. Вони мали один сценарій, але їм не вийшло.
Читайте також: Садовий: Правоохоронці бояться вручити мені підозру
Про сміттєпереробний завод
– Є сьогодні можливість фінансування з двох міжнародних інституцій – це Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк. Є проектні напрацювання, які зроблені на сьогоднішній день.
В принципі, ми в цьому році плануємо почати будівельні роботи, для того, щоб оперативно цей завод був збудований.
– Ми хочемо у Львові запровадити систему Zero Waste – максимальне сортування сміття і мінімізації відходів. В Україні ніхто про це не думає.
Ділянка для сміттєпереробного заводу
– На території. яворівської "Сірки" площею 12,5 га, яку представили за участі прем’єр-міністра – там нічого не будувати не можна. Це зона, яка не надається для такого будівництва, тому що поруч є санаторій, озеро. Там заборонено такі об’єкти будувати. Прем’єра ввели в оману. Коли він давав це доручення, йому дали неправдиву інформацію.
– В нас є напрацювання, французи фіналізують рішення. Найближчим часом ця інформація буде публічною. Ми в цьому році починаємо будувати. Але де саме – поки не озвучуємо.
Ми від державних органів влади не отримали реальних пропозицій, тому що такі об’єкти, якщо говорити про новий полігон – він має знаходитися за межами міста. Ми жодної такої пропозиції не отримали.
Читайте також: Садовий розповів про можливість визнання Львова зоною надзвичайного стану
Більше – дивіться у інтерв’ю.