Протягом грудня 2020 року зловмисники проводили збори жителів Львівщини. Вони намагались створити органи місцевої влади, які дублюють ті, що вже існують. Про це у фейсбуці повідомила пресслужба поліції Львівщини.

До теми СБУ відкрила справу щодо самопроголошеної сільради на Львівщині: що відомо

Як зловмисники намагались створити фейкові органи влади

  • 7 грудня зловмисники провели зібрання з жителями села Верхня Рожанка. Під час зборів, які відбувались на кухні приватного будинку, жителі села обрали голову та депутатів самопроголошеної Верхньорожанківської сільради.
  • Наступного дня, 8 грудня, зловмисники організували схожі збори для львів'ян. На зібранні вони спонукали місцевих жителів створити фейковий орган державної влади під назвою "орган місцевого самоврядування Львівської міської ради".
  • Правоохоронці встановили особи 6 зловмисників. Ними виявились 48-річний житель Кам’янко-Бузького району, 38-річна жителька Сколівського району, 60-річний львів'янин та 3 жителів Рівненської області віком 49, 56 та 57 років.
  • Протягом 18 – 20 грудня правоохоронці провели 6 обшуків у помешканнях фігурантів справи у Львівській та Рівненській областях.
  • Поліцейські вилучили мобільні телефони, флешки й диски, протоколи зборів, газети та документи з даними про утворення незаконних органів місцевого самоврядування та інші речові докази.

У Львові та на Сколівщині намагались створити фейкові органи влади: поліція проводить обшуки
Зловмисники намагались створити фейкові органи влади у Львові та Верхній Рожанці / Фото поліції Львівщини

Що загрожує зловмисникам

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за самовільне присвоєння владних повноважень, поєднане із вчиненням суспільно небезпечних діянь. Санкція статті передбачає покарання – до 1700 гривень штрафу, арешт терміном до 6 місяців або обмеженням волі терміном до 3 років.

Наразі слідчі проводять досудове розслідування. Правоохоронці встановлюють усі обставини події.

У Львові та на Сколівщині намагались створити фейкові органи влади: поліція проводить обшуки
Поліція встановила особи 6 зловмисників / Фото поліції Львівщини

У Львові та на Сколівщині намагались створити фейкові органи влади: поліція проводить обшуки
Наразі триває досудове розслідування / Фото поліції Львівщини