Місія муніципального мистецького центру – популяризація сучасного мистецтва. Про це повідомила пресслужба Львівської міськради.
Читайте також У Львові презентували Музей міста у підземеллі ратуші: фото і відео
Коментар Садового щодо нового культурного простору
На відкритті центру був присутній мер Львова Андрій Садовий.
Сьогодні митці отримали простір для думання, простір, де можна збиратися, планувати, творити. Він зроблений за найвищими стандартами. Дизайнерка, яка його проєктувала, — одна з найкращих у світі,
– розповів очільник міста.
Міський голова додав, що центр допоможе найкращим митцям України приїжджати до Львова, щоб тут "генерувати свої ідеї". Садовий зазначив, що нові мистецькі простори сприяють освіті містян. Тому міська влада у 2020 році збільшила видатки на культуру і така тенденція продовжуватиметься й надалі.
У центрі буде виставкова зала, медіатека та кав'ярня / Фото Львівського муніципального мистецького центру
До теми У Львові починають реконструкцію Фабрики повидла: що там тепер буде
Для чого створили муніципальний мистецький центр
Місія центру — підтримка і популяризація сучасного мистецтва, дизайну. Цей простір створили для зустрічей, навчання та спілкування львів'ян. На думку засновників, центр посприяє розвитку інноваційного та екологічного мислення й надихне на творчість містян.
"Ми у Львові робили багато ремонтів, відкривали багато об'єктів, але такого ще не було. Це прецедент в Україні, адже ми відкрили Муніципальний мистецький центр. Ми давно шукали простір для сучасного мистецтва і, коли рік тому побачили це приміщення, зрозуміли, що він буде тут", — розповіла керівниця департаменту розвитку Львівської міськради Наталія Бунда.
Бунда також додала, що перед створенням проєктанти вивчали досвід з-за кордону та дискутували. Вона розповіла, що тішиться створенню центру, бо відтак львівська культура виходить на якісно новий рівень.
Хто заснував Львівський муніципальний мистецький центр
- Мистецький центр очолила ініціаторка та керівниця проєкту Ляна Мицько. Кураторами стали художники Павло Ковач та Олег Сусленко.
- Авторкою архітектурного проєкту муніципального мистецького центру була співзасновниця архітектурного бюро Replus Христя Бадзян. Під час створення проєкту вона взяла за основу універсальний дизайн, щоб майбутній центр був інклюзивним та доступним для усіх мешканців міста.
Якби не вся команда, цей простір не був би таким, як він зараз є. Це не є галерея, бо галерея має досить вузький профіль. Галерея тут займає тільки 30%, а решта просто будуть об'єднувати різні активності – дискусії, спілкування, кіноперегляди, творення нових смислів, концепцій та ідей,
– зазначила керівниця мистецького центру Ляна Мицько.
Дивіться фото Львівського муніципального мистецького центру / Фото Вадима Рибіна
Цікаво У Львові старе трамвайне депо перетворять на громадський простір: деталі
Коротко про створення Львівського муніципального мистецького центру
- Робота над створенням центру тривала від листопада 2019 року.
- Команда проєкту об'єднала ініціаторів, експертну групу, департамент розвитку Львівської міськради, архітекторів та підрядників.
- У приміщенні майбутнього центру проводили одразу 5 видів робіт: реставрацію фасаду, ремонт даху, облаштування внутрішнього дворика, встановлення пандуса та облаштування самої галереї.
- Міському бюджету створення мистецького центру обійшлося у 8,7 мільйона гривень.
- У Львівському муніципальному центрі будуть проводити виставки, лекції та майстер-класи, кінопокази, концерти, перформанси та інші культурні події.