Джерело: ZAXID.NET.

Відкриття копії вежі Донецького аеропорту присвятять подвигу "кіборгів", які 242 доби боронили ДАП. Її спроєктував коваль Михайло Талама.

Цікаво У Львові біля лікарні побудують вертолітний майданчик за 20 мільйонів гривень

Що відомо про "Календар війни"

Копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту спроєктував та виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Вона буде четвертою інсталяцією "Календаря війни", який присвятили подіям російсько-української війни. Проєкт започаткували у червні 2020 року.

За словами речниці Парку культури Ірини Вовк, першою у парку встановили копію літака Іл-76, який впав біля Луганська. Пізніше тут з'явилась інсталяція, що присвячена трагедії в Зеленопіллі, а після того – до річниці Іловайська. Так, копія вежі Донецького аеропорту буде четвертою.

Працівники парку планують встановити й інші інсталяції – до річниці трагедії Дебальцевого та до річниці смерті генерала Кульчицького. Усі копії та інсталяції до пам’ятних воєнних подій зберігаються у Парку культури. Проте адміністрація все ж планує передати їх Будинку воїна, що розташований на вулиці Короленка.

У Львові встановлять копію вежі Донецького аеропорту: фото
Копію вежі ДАП виготовив Михайло Талама / Фото ZAXID.NET

Коли відбудеться відкриття вежі ДАП

Відкриття копії вежі Донецького аеропорту заплановане на 15:00 30 січня. Організатори запрошують ветеранів, їхні родини, волонтерів та всіх, хто хоче вшанувати пам’ять українських воїнів. У день відкриття в Будинку воїна нагороджуватимуть ветеранів та військових. Також там відбудеться перегляд стрічки про Героя України – "кіборга" Ігоря Зінича.

Донецький аеропорт боронили 242 доби, але ще 2 доби хлопці виходили звідти. Хочемо, щоб про ту групу з 7 людей, яка вийшла останньою 23 січня, знали. До речі, їх виводив працівник львівського Будинку воїна Максим Бугель,
– розповіла Ірина Вовк.

У Львові встановлять копію вежі Донецького аеропорту: фото
Відкриття копії вежі ДАП заплановане на 30 січня / Фото ZAXID.NET