Відповідну постанову щодо протидії поширення COVID-19 у місцях торгівлі Ляшко підписав у четвер, 16 квітня. Ця постанова не забороняє роботу ринків, а лише рекомендує зробити це владі на місцях.

Важливо В українських містах посилюють карантин перед Великоднем: де та які заборони діятимуть

Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування з метою протидії пошенню коронавірусу в місцях перебування масового скупчення людей, заборонити функціонування ринків – продовольчих, непродовольчих і змішаних,
– йдеться у постанові.


Постанова Ляшка з рекомендацією закрити усі ринки

Чому і коли ринкам дозволяли працювати?

Після введення карантину в Україні заборонили роботу ринків. Однак 30 березня МОЗ видала постанову, яка дозволила функціонування продовольчих ринків. Однак для покупців і продавців ввели суворі карантині обмеження.

Умови, за якими могли працювати ринки:

  • зареєстрований оператор харчових продуктів;
  • маски та рукавиці – для покупців і продавців;
  • відстань між людьми – не менша, ніж 1,5 метра;
  • один покупець – на 20 квадратних метрах торгової площі;
  • 3 метри – відстань між місцями торгівлі для ринків вихідного дня.

Однак люди не дотримувалися цих правил і вже 14 квітня Ляшко заявив, що ця постанова МОЗ втратила чинність. Це рішення головний санлікар пояснив "фактами зловживань органів місцевого самоврядування, коли вони відкривали ринки в антисанітарних умовах".

ЦІкаво Чи продовжать карантин до травня: прогнози експертів

Де ринки працюватимуть?

У Львові ринки працюватимуть до 16 години суботи, 18 квітня. Мер міста Андрій Садовий додав, що згідно з рекомендаціями Ляшка, ринки закриють вже після обіду в суботу і до кінця карантину.

"Провів розмови на цю тему з прем'єром Шмигалем і Віктором Ляшком. Пояснив свою позицію, що ми у Львові ввели жорсткі санітарні вимоги на ринках, одразу закриваємо порушників. На львівських ринках, на відкритому повітрі є безпечніше, ніж навіть в супермаркетах", – пояснив Садовий.

нові обмеження на карантин в україні
Нові карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу