За інформацією "Нео Радіо Червоноград", до протесту гірників шахти "Червоноградська" долучилися колективи шахт "Великомостівська", "Межирічанська" і "Степова". Також їх підтримують гірники шахти "Лісова".

До теми Гірники шахти "Червоноградська" влаштували підземний страйк

Шахтарі протестують проти невиплати зарплати

Лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець розповів, що станом на 13:00 8 грудня шахтарські протести на Львівщині тривають.

Сьогодні через накопичення зарплатного боргу перед працівниками ДП "Львіввугілля" гірники 1 зміни чотирьох шахт держпідприємства відмовились спускатись,
– зазначив Волинець.

Окрім цього, представники колективів копалень провели збори на центральній площі Червонограда та вирушили до адміністрації підприємства у Сокаль.


На Львівщині страйкують шахтарі / Фото "Нео Радіо Червоноград"

"Група гірників шахти "Лісова" перекриває дорогу Р-15 неподалік Соснівки. Вже понад добу на знак протесту залишаються під землею 38 гірників "Червоноградської". Люди відмовляються виїжджати на поверхню, доки з ними не розрахуються по зарплатних боргах", – додав лідер профспілки.

До гірників шахти "Червоноградська" 7 грудня спустились лікарі та бійці гірничорятувальної служби України для контролю за рудничною атмосферою. Забезпечення протестувальників їжею та водою організовують профспілки.

Шахтарі перекрили трасу: відео

Цікаво "Львіввугілля" отримало 178 мільйонів гривень на виплату зарплатних боргів шахтарям

Зарплатний борг – понад 376 мільйонів гривень

Волинець зауважив, що працівникам ДП "Львіввугілля" боргують зарплату з липня. Станом на 7 грудня їм не виплатили 376,27 мільйона гривень. Загалом гірникам підпорядкованих Міністерству енергетики шахт заборгували 2,4 мільярда гривень.

Лідер профспілки також зауважив, що шахтарі відмовляються виїжджати на поверхню, доки з ними не розрахуються. Лідери регіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників України міста Червонограда звернулись до центральних органів влади та нардепів з вимогою негайно виплатити людям зароблені гроші.

"В ДП "Львіввугілля" склалась вкрай критична ситуація, пов'язана з повною відсутністю коштів, що зумовлено неналежними розрахунками споживачів енергетичного вугілля, заниженою ціною на вугільну продукцію протягом року і незбалансованою держпідтримкою. Неодноразові наші звернення, претензії не дали жодного позитивного результату", – мовиться у зверненні представників трудових колективів шахт Львівщини.

У зверненні також додали, що відсутність грошей призводить до невиплати зарплати шахтарям, а це спричиняє зростання соціальної напруги в колективах.


Гірники вимагають виплатити їм зарплати / Фото "Нео Радіо Червоноград"

Зауважте Бракує понад 17 тисяч тонн: на шахтах "Львіввугілля" виявили шалену нестачу

Протести можуть стати масштабнішими

У коментарі ZAXID.NET голова профспілки шахти "Межирічанська" Андрій Паска зазначив, що на підприємстві наразі страйкують приблизно 300 працівників 1 зміни.

Я думаю, що їх підтримають і наступні зміни. Весь колектив це близько тисячі людей. Життєдіяльність шахти буде підтримуватися,
– додав Паска.

За його словами, працівники налаштовані рішуче. Гірники будуть страйкувати, поки їм не виплатять боргу. Як тільки його погасять, шахтарі будуть готовими знову приступити до роботи.

Гірникам не виплатили понад 376 мільйонів / Фото "Нео Радіо Червоноград"