Там законсервували мури синагоги і облаштували місця для медитації. "Простір синагог" – так назвали меморіальний комплекс, який має стати нагадуванням про непросту єврейську історію Львова.

У 16 столітті багатий купець Іцак Нахманович спорудив у Львові синагогу "Золоту розу". Вона стала центром суспільного життя єврейської громади. До 1941 року, що трапилось далі, пам'ятає Лєшик Аллерхагд.

За його словами, він бачив як прийшли німці і почали готувати підпал синагоги і Дому молитви. У 1942-му році "Золоту розу" остаточно зруйнували німці висадивши її у повітря. Розібрали й інші дві синагоги, які були зовсім поруч.

Читайте також: У Львові пройшов масштабний фестиваль фарб

Від трьох сакральних споруд залишились лише стіна і мури "Золотої рози". Довгий час вони були сховані за металевою огорожею, однак тепер цей простір став відкритим для будь-кого.

Тепер на місці синагоги зелена зона для медитації, а центрі інсталяція із цитатами єврейської громади про повоєнний період і Голокост.

Фінансування "Простору синагог" взяла на себе міська влада, адже єврейська спадщина, вважають у Львові – спільна відповідальність усіх містян.