Садовий наголосив, що упродовж року Львів не отримав від держави жодної пропозиції про полігон для вивезення сміття після закриття Грибовицького звалища.

"Оскільки наш полігон, який був базовим для міста останні 60 років, за поданням прокуратури та рішенням суду закритий, банально немає місця, куди вивозити відходи. За рік ми жодної пропозиції від держави не отримали", – наголосив Садовий.

Він додав, що попри наявність в Україні інших полігонів, їхнім адміністраціям перешкоджають у співпраці зі Львовом.

"Мені кажуть, давай щось придумуй. Що я можу придумати, якщо місто не має резервного полігону? При тому, що в Україні є 5500 полігонів, але всі вони під тиском. Якщо будь-який полігон починає працювати зі Львовом, одразу приїжджають, починаються кримінальні справи, переслідування і так далі", – пояснив мер Львова.

При цьому Садовий сподівається на підтримку з боку президента Порошенка. Він також додав, що вже цього року починається будівництво першого в Україні сміттєпереробного заводу.

"Можливо гарант Конституції заступиться за львів'ян, які переважною більшістю голосували за нього. Ми цього року почнемо будувати перший в Україні завод з переробки відходів. Нічого подібного в Україні немає – 96% йде на полігони на захоронення", – додав Садовий.

Заява Володимира Гройсмана

Нагадаємо, під час засідання Кабміну прем’єр Володимир Гройсман у фамільярній формі та перейшовши на "ти" дорікнув Садовому через, начебто, його бездіяльність у вирішенні проблем зі львівським сміттям.