Директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис на брифінгу 7 травня розповів, що другу дозу вакцини робитимуть препаратом CoviShield. Саме ним проводили перші щеплення медикам, які працюють з хворими на коронавірус.

Актуально Вакцинація від COVID-19 на Львівщині: у скількох людей зафіксували побічні реакції

Коли почнеться введення другої дози вакцини

Чемерис розповів, що 6 травня двоє медиків вже отримали другу дозу вакцини від коронавірусу. Проте це були "поодинокі випадки". Згідно з планом вакцинації, введення другої дози препарату розпочнеться наприкінці травня.

У нас є визначений період для ревакцинації від коронавірусу. Фактично ми тільки до нього доходимо, бо перша вакцинація була проведена 25 лютого. Відповідно 25 травня ми розпочинатимемо етап ревакцинації,
– зазначив посадовець.

Чемерис додав, що наприкінці травня вводитимуть другу дози вакцини людям, яких щепили від коронавірусу препаратом CoviShield.

Щеплення отримали понад 56 тисяч жителів області

Станом на 7 травня на Львівщині від коронавірусу провакцинували 56,58 тисячі людей. Зокрема, 6 травня мобільні бригади зробили щеплення понад 2,78 тисячі жителів області.

Чемерис зазначив, що на Львівщині найбільше щеплень зробили препаратом CoviShield – понад 38 тисяч. Своєю чергою, дозу вакцини AstraZeneca отримали 12 тисяч людей, CoronaVac – 5 тисяч, а Pfizer – 2 тисячі жителів області.

"Вакцинація на Львівщині проходить активно. Залучені пункти щеплення. Окрім того, мобільні бригади справляються з тими навантаженнями, які є", – розповів посадовець.

Цікаво Вперше в Україні: у Моршині проведуть позапланову колективну вакцинацію від коронавірусу

Коротко про вакцинацію на Львівщині

  • Вакцинацію на Львівщині проводять безкоштовно трьома вакцинами.
  • Препаратом CoronaVac, яку виготовляють в Китаї, роблять щеплення освітянам, які залучені до роботи на ЗНО-2021, маломобільним групам населення та людям, які за ними доглядають.
  • Американською вакциною Pfizer щеплять мешканців та персонал будинків для літніх людей, надзвичайників та прикордонників.
  • Усім іншим жителям області щеплення роблять індійським препаратом Covishield (Oxford-Astra Zeneca) та вакциною Astra Zeneca-SKBio, яку виготовляють у Південній Кореї. Ці вакцини є ідентичними за складом, тому можуть замінювати одна одну.

Прівняння вакцин
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу