Міністр цифрової трансформації зазначив, що "з одного боку, така архітектура – це круто, бо так безпечніше". Про це він повідомив у інтерв'ю виданню BBC News Україна.

Читайте також Реєстри можуть не витримати, – Федоров передбачив ймовірне падіння Дії 19 грудня

Але тоді виникають питання, чому зникають документи, коли щось нестабільно. Ми обираємо кібербезпеку та захист даних. Весь фокус нашої уваги на реєстрах, де зберігаються персональні дані,
– сказав Михайло Федоров.

"Усі реєстри, які взаємодіють з Дією, виконують правила захисту персональних даних. Є певна методологія оцінки безпеки реєстрів. Ми постійно проводимо аудити. У нас є стратегія оновлення цих реєстрів", – наголосив очільник Міністерства цифрової трансформації.

Окрім цього, міністр додав, що Дія не зберігає персональних даних, тому витоку даних не може бути.

Що відомо про застосунок "Дія"

Це мобільний додаток, створений у межах проєкту діджиталізації державних процесів. Це передбачає усунення ланки "людина – людина" при наданні державних послуг.

В ідеалі держава в смартфоні – це можливість отримати будь-яку державну послугу, просто взявши свій смартфон. У планах проєкту – кожен українець матиме особистий кабінет жителя і зможе відстежувати всі дані, які держава має про нього.