Одна із проблем мобілізації в Україні полягає у браку комунікації між суспільством і військовою владою. Таку думку в інтерв'ю ведучій ТСН Наталі Островській висловив офіцер управління 12 бригади “Азов” Нацгвардії України Дмитро Андрющенко.

Дивіться також Інколи навіть дуже емоційно, – голова Комітету Ради про дискусії щодо мобілізації

З людьми потрібно розмовляти

За словами військового, із людьми потрібно постійно розмовляти і пояснювати, що на них чекає після того, як їм вручать бойову повістку. Чоловіки мають знати, що їх босих і непідготовлених не кинуть одразу в окопи. Про це треба писати і роз'яснювати на офіційних сайтах, телеграм-каналах тощо.

На думку Андрющенко, важливо, аби кожен мобілізований міг зайняти свою нішу у війську. Одержати посаду, на якій він зміг би ефективно себе проявити. А отже, треба врахувати навички, вміння та побажання мобілізованого і лише потім надати йому кваліфіковану військову професію. Офіцер підкреслює, що лише тоді наша армія зможе якісно та професійно виконувати бойові завдання.

Андрющенко наголошує на важливості індивідуального підходу. Наприклад, якщо людина погано бігає і підтягується, а її одягнуть у бронік, то вона, пробігши 100-метрівку, "здохне". Водночас ця сама людина може бути здатна зламати будь-яку систему, заглушити дрон, тоді набагато більше користі від неї буде у штабі батальйону або підрозділу, який займається радіоелектронною боротьбою.

Які зміни готують до процесу мобілізації у 2024 році: що відомо

  • Восени у Міноборони розпочали роботу над поступовим переходом ЗСУ на службу за контрактом та впровадження системи рекрутингу. Задля цього оборонне відомство запустило проєкт рекрутингу до ЗСУ, підписавши угоди із такими компаніями, як Lobby X та Work.ua.
  • Проєкт передбачає, що новобранець може сам обрати посаду та конкретний підрозділ, де він хоче служити.
  • Тим часом президент Зеленський заявив, що військові звернулися до нього із проханням мобілізувати додатково пів мільйона людей.
  • В Україні готують законодавчі зміни до процесу мобілізації. Вони передбачають скасування строкової служби, натомість запровадження загальної військової підготовки, яку мають пройти чоловіки до 25 років. Також планується зменшення призовного віку для чоловік без досвіду – з 27 до 25 років. Військовим дозволять демобілізуватися після 36 місяців служби. Крім того, пропонується збільшити штрафи за ухилення від мобілізації.