Авторитетне німецьке видання стверджує, що іноземні лідери просили українського президента відновити переговори з Росією.

Важливо Передали пакет пропозицій санкцій: зустріч Зеленського з Макроном, Шольцом і Драгі завершилась

Відбулося це нібито "за зачиненими дверима". Політики вимагали піти Україну на "поступки". Як пише видання, вони хочуть, щоб мирне рішення було максимально рентабельним – і вони не розуміють, що насправді означає ця війна.

Небезпека такої пропозиції полягає у тому, що ця трійка складає ядро ​​нової коаліції реальних політиків у війні в Україні. Вони виступають за прагматичне, швидке і – принаймні із західної точки зору – найбільш економічно ефективне мирне рішення.

Але вони не виступають за справедливість, більше безпеки в Європі та захист свободи та фундаментальних принципів міжнародного права,
– пише видання.

Всередині ЄС назріває розкол

Така позиція вищих представників Франції, Німеччини та Італії створює величезний розкол всередині ЄС. З одного боку, є реальні політики, навколо яких може сформуватися більшість в Європі. А з іншого – всі ті країни, які знають кровожерливість Росії, яка, захопивши Україну, не зупиниться.

Як це прокоментували у Зеленського

Речник Володимира Зеленського Сергій Никифоров наголосив, що ця інформація не відповідає дійсності.

Вони (іноземні політики – 24 канал) ні до чого нас не схиляли. Навіть навпаки – казали про те, що Україна може вести переговори тоді, коли сама вважатиме за потрібне. І вони зацікавлені в тому, щоб Україна у цих переговорах перебувала у найбільш вигідній для себе позиції,
– сказав Никифоров.

На підтвердження цього політики готові продовжувати надавати Україні економічну, політичну, військову та оборонну підтримку.

Іноземні політики завітали в Україну

Еммануель Макрон, Олаф Шольц та Маріо Драгі 16 червня відвідали Ірпінь, який кілька місяців тому перебував під окупацією росіян. В оточенні кількох команд охоронців, військових та журналістів політики пройшли вулицями міста, де 75% будівель було пошкоджено внаслідок вторгнення російських військ.

До тріо долучився президент Румунії Клаус Йоганніс, який прибув до Києва окремо. Лідерів супроводжував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Політиків провели до будинків, знищених військовими країни-агресорки. Тож вони отримали можливість на власні очі побачити те, що залишили після себе військові, яким злочинні накази віддавав безпосередньо Володимир Путін.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив Україну у постійній повній підтримці у боротьбі з нападом Росії. Про це він сказав під час спілкування з журналістами у поїзді дорогою до Києва.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц був шокований поїздкою до Ірпеня. Він констатував, що дії Росії у війні проти України спрямовані лише на знищення. Він наголосив, що Ірпінь та Буча стали символом наджорстокості російської армії, безглуздого насильства. І додав, що війна Росії проти України має закінчитися.

Президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що побачив спустошене місто і сліди варварства. А також героїзм українок та українців, які зупинили російську армію, коли вона йшла на Київ.

Більше про це – Пресконференція Зеленського та західних лідерів у Києві: дивіться відео