Так само потрібно підтримати тих, хто підтримував демократичні війська у боротьбі проти терористів, та захистити цивільне населення, підкреслив Макрон у телефонній розмові. Про це повідомляє видання Le Figaro.

До слова: Туреччина встановила контроль за 20 населеними пунктами у Сирії

Саме через цю мету французький президент наголосив на необхідності якнайшвидше зупинити турецький наступ на Сирію.

До слова, турецькі війська з 11 жовтня посилили обстріли курдів на півночі Сирії, а турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що не має наміру призупиняти наступ, попри попередження Сполучених Штатів.

Реакція світової спільноти на наступ Туреччини

У США операцію не схвалили. Сенатор США Ліндсі Грем раніше анонсував "руйнівні санкції" проти Туреччини у разі наступу її військових на півночі Сирії.

Не залишилася осторонь і Європа. Зокрема, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер закликав Ердогана зупинити військову операцію в Сирії, а також наголосив: ЄС не платитиме за турецький план.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Туреччину уникати дій, які можуть погіршити ситуацію в регіоні, та зазначив, що альянс розраховує на її стриманість. Водночас він вважає, що Туреччина має підстави непокоїтися за власну безпеку, оскільки піддалася терористичним атакам.

В ООН традиційно висловили занепокоєння та закликали уникати насильства. Також представник пресслужби організації Фархан Хак заявив, що конфлікт у Сирії неможливо вирішити військовим шляхом.