Начальник управління освіти й науки Черкаської ОВА Валерій Данилевський поспілкувався з дідом Максима Кузьмінова. Він створив про нього допис у соцмережі, який згодом видалив фейсбук через "образливі вирази до групи людей". Ймовірно, мовиться про росіян.

Читайте також Путін відчуває себе безкарним і має можливості діяти в Європі: WP про вбивство пілота Кузьмінова

Що дідусь сказав про Кузьмінова

Літній житель Черкащини прокоментував вчинок свого онука. Нагадаємо, що російський пілот Максим Кузьмінов співпрацював з ГУР МО. Він взяв участь в операції української розвідки під назвою "Синиця". У серпні 2023 року Кузьмінов вилетів на Мі-8 з Росії та приземлив цей гелікоптер на Харківщині.

Валерій Данилевський передав слова дідуся, не вказуючи його імені та прізвища. За словами Данилевського, цей уродженець Черкащини все життя служив та був пілотом військового гелікоптера.

Дід впевнений, що Максиму ніколи не імпонувала війна проти його етнічної батьківщини, а у ході операції по перегону гелікоптера він навіть знищив інших членів екіпажу, які відмовилися здатися у полон. Тобто дід впевнений, що вчинком онука керувала не жага наживи, а голос українського коріння,
– написав він.

Також Данилевський написав, що батько Максима Кузьмінова теж є льотчиком. За його словами, цей родич, який вже перебуває на пенсії, засудив вчинок сина перед російськими ЗМІ та назвав його зрадником.

Дід вбитого в Іспанії російського льотчика Максима Кузьмінова живе у Золотоніському районі Черкаської області
Видалений допис Валерія Данилевського / Скриншот соцмереж

Кузьмінова вбили в Іспанії

  • Нещодавно Максима Кузьмінова знайшли мертвим в Іспанії. Місцева поліція повідомила, що його вбили. У ГУР підтвердили смерть пілота.
  • Як з'ясувалося, після операції "Синиця" російський льотчик захотів виїхати з України до Іспанії. При цьому українські спецслужби попереджали його про небезпеку.
  • Західні ЗМІ писали, що тіло знайшли у прибережному місті Вільяхойоса. Там Кузьмінова розстріляли.
  • Його сусід бачив двох підозрілих чоловіків, що втекли на білій машині. Коли цю автівку знайшли, вона вже була вщент згорілою.