Цю історію розповіла 6 грудня радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук. Ситуація трапилась в автобусі.

Читайте також Фотографи Ліберови розповіли історію дівчинки із Соледара, яку відмовляються евакуювати рідні

Як маленький хлопчик заснув на руках у військового

Одного разу Вадим (маленький хлопчик – 24 канал) зайшов в автобус і побачив солдата. Він сів поруч із захисником і пригостив його цукерками. Потім малий пригорнувся до військового і заснув,
– розповіла Герасимчук.

Цією історією з нею поділилась Ольга Жук. Коли хлопчик заснув, військовий сказав: "Все буде добре! Ми зараз живемо заради них у полях...".


Дитина заснула на руках захисника, хоч і не знала його до поїздки / Фото Ольги Жук

Радниця-уповноважена зауважила, що зараз ми всі в Україні, як Вадим – кожної ночі живемо та спимо завдяки нашим ЗСУ.

Важливо "Захищені любов'ю": українським дітям в Іспанії допоможуть пережити жахи війни

До речі, в інтерв'ю Маші Єфросиніній психолог Оксана Шльонська розповідала, що в Україні немає дітей, не травмованих війною. За її словами:

  • навіть якщо дитина не пережила нічого страшного, її звичайний ритм життя змінився;
  • впливає і той факт, що батьки часто не дотримуються інформаційної безпеки. Тоді діти чують те, про що їм знати не треба;
  • і все це впливає на їхній психологічний стан.

Важливо Розмова з дітьми про війну: що варто і не треба казати

Українські діти та війна

  • Станом на 6 грудня Офіс генпрокурора повідомив, що з 24 лютого 2022 року внаслідок російської агресії загинули 443 дитини.
  • Ще понад 1296 дітей – постраждали. Найбільше у Донецькій області – 424 неповнолітніх. Ще 267 – на Херсонщині, 117 – на Київщині.
  • Варто зазначити, що буквально 5 грудня внаслідок атаки росіян у Запорізькій області вороги поранили маленьку дівчинку. Дитині всього рік та 8 місяців.