Вдень 9 квітня керівник СБУ Василь Малюк ухвалив рішення про відсторонення Іллі Вітюка. Це потрібно на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами "Слідство-інфо".

Дивіться також СБУ викрила нові "схеми для ухилянтів": серед фігурантів – мобілізований депутат

Проходитиме службу в бойовому підрозділі

У пресслужбі уточнили, що за рішенням голови СБУ Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі ДКІБ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога та його техніку безпосередньо на фронті спільно з ЦСО "А".

Наразі він відряджений до цього підрозділу і сьогодні виїхав у район виконання бойових завдань,
– мовиться в повідомленні.

Крім того, в СБУ висловили повагу ЗМІ та журналістам за ефективну спільну роботу.

Розслідування "Слідство.інфо"

  • Українська розслідувальна редакція заявила, що на її журналіста намагалися здійснювати тиск через працівників ТЦК. Ситуацію прокоментував Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
  • Головнокомандувач Збройних Сил наголосив, що результати перевірки, яку доручили провести генералові-лейтенанту Олександрові Павлюку, визначать подальшу долю цієї справи. Він є командувачем Сухопутних військ.
  • Сирський зазначив, що Збройні Сили України засуджують будь-які випадки порушень з боку військових посадових осіб, дякуючи українським ЗМІ за антикорупційну діяльність.

Що відомо про розслідування статків Вітюка

За два дні до вручення повістки журналісту "Слідство.Інфо", 4 квітня редакція опублікувала розслідування, в якому ішлось, що дружина Вітюка у грудні 2023 року придбала квартиру у житловому комплексі преміум-класу на столичному Печерську. При цьому згідно з декларацією за квартиру сплатили 12,8 мільйона гривень, а ринкова ціна такого житла – понад 20 мільйонів гривень.

Уже 6 квітня в агенції заявили, що на автора розслідування – журналіста Євгенія Шульгата намагалися тиснути за допомогою працівників ТЦК. У "Слідство․Інфо" не виключали, що певні посадові особи хотіли використати повістку як помсту.

Річ у тім, що на оприлюднених журналістами кадрах із камер спостереження в одному з торговельних центрів видно, як до будівлі входять двоє військових у супроводі невідомого чоловіка у цивільному. Він і давав військовим розпорядження, після чого вони підійшли до Шульгата, щоб вручити йому повістку.

До слова, Шульгат брати повістку не став, а почав фіксувати те, що відбувається, на камеру.