Коли з'явилась ідея проекту, згадує Врода, про престижні нагороди навіть не мріяла. Каже, просто прагнула розказати історію про те, як обов’язкові шкільні кроси стають життям.

“Я би дуже хотіла почути критику - про що Ви тут побачите фільм, чи побачите себе. Бо я багато знімала про себе, а от що побачите Ви? Думки були різні - хтось говорить про поезію, а хтось - про соціальне кіно. А може там усе разом, я не знаю”, - сказала режисер, лауреат Каннського кінофестивалю-2011 Марина Врода.

Втілення проекту обійшлося у кілька тисяч євро. Усе - максимально просто - камера, природні локації, навіть актори - діти зі звичайних шкіл. Підтримки у держави, каже дівчина, не просила. Коли з’явилась ідея показати фільм у Каннах, просто звернулась до однодумця - подруги з Франції Флоранс Келлер. Вона і стала продюсером “Крос”.

“Я сама наперед вирішила, що я хочу сама продюсувати, або просто запропонувати реальним людям, комусь реальному, не йти у Міністерство, бо я там нікого не знаю, а сказати своїм реальним друзям - давайте зробимо фільм. Робити кіно потрібно з людьми, які тебе розуміють. Я не можу доказувати, чому мені потрібна ця куля, або чому так довго на початку їде трамвай”, - каже Марина

Перемогою задоволена і французька сторона. Кажуть, “Пальмова гілка” Вроди сприятиме новим творчим проектам між митцями двох країн. Особливо, у світлі нещодавно підписаної українсько-французької угоди про кінокооперацію.

“Ця “Золота пальмова гілка”, вручена молодій українській режисерці, дозволить ще більше розвивати інтерес у Франції до українського кіно. А, можливо, навіть стане знаковою для світового кіно. Безперечно, це дійсно історична подія”, - сказала радник з питань культури Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле.

На досягнутому франко-український тандем зупинятися не планує. Вже, каже Марина Врода, готовий сценарій наступного, повнометражного фільму. Тріумфатора ж “Канн-2011” в Україні знову покажуть восени - у конкурсі кінофестивалю “Молодість”.

Марина Врода - другий український режисер, що здобув високу нагороду Каннського кінофестивалю. Вперше, 6 років тому "Пальмову гілку" додому повіз Ігор Стрембіцький за короткометражку "Подорожні".