Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів 24 Каналу, що деяких чоловіків вдається обманом відправити на фронт. Окупанти обіцяють, що людина залишиться в тилу, але насправді майже одразу її відправляють на передову.

Дивіться також Потріпані й виснажені: кого росіяни везуть на Авдіївку через Маріуполь

Чи багато охочих у Маріуполі воювати проти України

Петро Андрющенко розповів історію 56-річного чоловіка, який жив у селищі поблизу Маріуполя. Він поїхав до Мангуша, щоб оформити соціальні виплати. Там побачив оголошення про службу за контрактом і пішов у військкомат. Росіяни пообіцяли йому шалені гроші та сказали, що буде водієм у тилу. Чоловік погодився.

Він уклав контракт, але його відправили на полігон, а вже невдовзі – під Авдіївку, де поставили у перші ряди на штурм. Відступати окупанти не давали можливості. Чоловікові пощастило, бо він опинився в полоні українських захисників.

Від моменту, коли він побачив оголошення до того, коли опинився в полоні – пройшло трохи більше ніж три тижні. Це відповідь на питання, чи є охочі. На жаль, вони є, але, на щастя, їх небагато,
– зауважив Андрющенко.

Молоде покоління маріупольців пішло воювати ще раніше, коли активно "розкручували" ПВК "Вагнера". Багато з них уже повернулися в місто, але не у свої домівки, а на цвинтарі.

Щодо росіян, які тренуються на полігонах біля Маріуполя, то вони розповідають, що погоджуються йти на фронт, щоб заробити гроші. Це можна пояснити економікою Росії та загалом рівнем життя в країні. Щобільше, на пропагандистському телебаченні людям розповідають про "неймовірні успіхи" росіян, яких насправді аж ніяк не має.

Радник міського голови Маріуполя розповів, як відбувається призов у місті: дивіться відео

Що роблять росіяни з мігрантами

На вулицях Маріуполя й загалом на всій території Росії ловлять мігрантів. Далі з них формують батальйони, зокрема ті, які кидають на штурми. Так окупанти знайшли для себе переможну формулу, як одночасно набрати людей у військо та уникнути соціального вибуху від незадоволених мобілізацією.

Це великий цинізм, але він існує. Мігрантів хапають в Маріуполі, тягнуть у військкомати, а потім вони кудись тихо зникають. Можливо, їх потрохи перекидають в Авдіївку,
– підкреслив Андрющенко.

Він додав, що служба за контрактом все-таки залишається здебільшого добровільною справою, але навіть тут росіяни вдаються до хитрощів. Оскільки триває призов до російської армії, майже всі чоловіки повинні прийти до військкоматів. Там їм можуть легко підсунути контракт.

Росіяни переконують людей, що через призов вони все одно опиняться на фронті, але їхні сім'ї нічого не отримуватимуть, відповідно краще підписати контракт і бути підготовленим, отримання спорядження і грошові виплати.

На таку "вудочку" люди ведуться, тому ми постійно акцентуємо на тому, що чоловікам треба їхати з Маріуполя, бо рано чи пізно вони всі опиняться на фронті. Росіяни не вважають їх за людей, хоч і пороздавали їм російські паспорти. Українці для них завжди будуть людьми нижчого сорту,
– наголосив радник міського голови Маріуполя.

Що відбувається в окупованому місті

  • Росіяни сповільнили переміщення своїх військових через Маріуполь. Така сама ситуація з військовою технікою окупантів. Раніше все це перевозили через місто, щоб підкріпити сили на півночі Донецької області. Тепер, якщо відбувається перекидання військових під Авдіївку, то мовиться не про нові підрозділи, а про переведення бійців із Запорізького чи Херсонського напрямків.
  • Радник міського голови Петро Андрющенко розповів, що до порту Маріуполя знову прибуло російське судно. У ньому могли перевозити військову техніку та зброю. Окупанти намагаються встановити зв'язок на фронті, тому, можливо, на борту також були спеціальні "глушилки".
  • У Маріуполі не припиняється потік мігрантів. Місто заполонили люди з Середньої Азії, загалом їхня кількість вже сягає 50 тисяч. Дуже часто таких "заробітчан" росіяни використовують та відправляють на фронт.