Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що основна проблема росіян – це зв'язок. Після такого яскравого прильоту він фактично зник.

До теми Уночі в Маріуполі було тривожно: там пролунав вибух із потужною вибуховою хвилею

Які наслідки атаки

Якщо немає зв'язку, то тоді відсутня нормальна координація. А цей район є резервом, своєрідним тилом для наступальних дій росіян у районі Волновахи та навіть вище – в бік Вугледару. Курахового. Основна частина зв'язку залежить від електропостачання.

Було влучання в одну з вузлових станцій, яка забезпечує зв'язок для великої території – від Маріуполя до Волновахи. Тому зараз у росіян є проблеми зі стандартним зв'язком, але зрозуміло, що у них залишаються супутникові телефони, рації,
– розповів Петро Андрющенко.

Було знеструмлено підстанцію Заря 330кВт. Вона живить значну частину регіону: північ Маріупольському району, частину Волноваського та всі окупаційні бази. Електрику досі не поремонтували, бо для цього не вистачає бригад.

Також варто розуміти, що зв'язок пов'язаний з системою ППО. Російська протиповітряна оборона спрацьовувала наступного ранку після прильоту. Можливо, були ураження Шахтинського заводу, що в Ростовській області. Тому "бавовну" добре відчувають росіяни й вона має для них серйозні наслідки.

Ситуація у Маріуполі: останні новини

  • У Маріуполі гриміли вибухи вночі з 1 на 2 червня. Ймовірно, прилетіло по місцю, де росіяни зосереджують свої засоби. Зокрема було відомо, де саме зупиняються тягачі з технікою, яку потім везуть на Запорізький напрямок. Можливо, вибух був там.
  • Росіяни панікують через випадки "бавовни". Це змушує їх передислоковувати особовий склад та перекидати системи ППО до окупованого Криму. Крім цього, окупанти мають розпорядження заселятися у житлові квартали, щоб уникнути ураження.
  • Життя в окупованому місті стало практично неможливим. На вулицях смердить фекаліями, немає водовідведення, у медицині цілковитий колапс. Наприклад, у лікарнях не працюють ліфти, тому хворих на ношах можуть переносити на 7 поверх.