Наголосили, що на марш вийшли ґвалтівники та вбивці. Це пропагандистське шоу, яке не має нічого спільного з перемогою у Другій світовій.

До теми Помпезність на кістках: у Москві проходить військовий парад, але без авіації

Маршують воєнні злочинці

У МЗС прокоментували, що світ сьогодні дуже добре бачить, хто маршує Червоною площею. Потрібно прийняти факт, якою насправді є російська армія. 8 років тому вона розв'язала війну на Донбасі, а 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабний напад на Україну.

Російські солдати – це воєнні злочинці, які не мають поняття про честь. Вони ґвалтують та варварськи вбивають жінок та чоловіків, дітей та людей похилого віку, і навіть домашніх тварин,
– наголосили дипломати.

У той час, коли одна частина солдат йде маршем у Москві, інша – б'є ракетами по житлових кварталах, лікарнях та пологових будинках, театрах та бібліотеках. Загарбники розграбовують і знищують тимчасово окуповані міста та села в Україні.

Росія десятиріччям готувалась до війни

Поки світ десятиріччями повторював "Ніколи знову" й прагнув не допустити нової трагедії, російська пропаганда готувала світ до нової війни. Росіян лякали міфічною загрозою від Заходу та переписували історію. Вони маніпулювали та виправдовували злочини радянського режиму. Окупанти маскували під "патріотичне виховання" тотальну мілітаризацію суспільства. Це пояснює, що аж 70% громадян цієї країни підтримують путінську війну.

У МЗС наголосили, що світ ніколи не забуде злочини Росії. Вона зруйнувала систему міжнародної безпеки. Це держава-агресор, яка тероризує весь світ. Разом ми маємо зупинити її.

Як пройшов парад

На Червоній площі вранці 9 травня стартувало традиційне "побєдобєсіє". Влаштували свято на кістках. Росія стягнула залишки своєї техніки, яку не встигла втратити в Україні.

Примітно, що повітряну частину параду скасували. Так, авіашоу не було в жодному російському місті. У державі-агресорці все списали на нібито погану погоду. Однак, напевно, росіяни вже не мають, що показувати. З 24 лютого українські військові знищили 199 ворожих літаків та 158 гелікоптерів, тобто левову частину авіації ворога.

Західні ЗМІ припускали, що Путін під час параду може офіційно оголосити війну Україні та почати мобілізацію. Проте цього не сталось.

До речі, сміються з параду і самі росіяни. СБУ перехопила розмову, в якій матір окупанта скаржиться сину, що через санкції немає роботи. Також вона дивується, навіщо було влаштовувати парад. Каже, що він ганебний і нікому не потрібний. Попри це, жінка звинувачує у всіх бідах Україну.

Цікаво – чого чекати від Путіна впродовж 9 травня: