Так, за даними ЗМІ, Україна отримала від союзника ракети Martlet. Слід зазначити, що офіційної заяви від британської влади про таку поставку не було.

Дивіться також Якщо Путіна не зупинити в Україні, він повернеться за добавкою, – Кемерон

Що відомо про Martlet

Ракету Martlet розробила компанія Thales Air Defense ще у 2008 році. Виготовляти її почали у 2013. А з 2021 року вона опинилася на озброєнні у британської армії. Martlet можна використовувати у чотирьох режимах: морський (проти малих надводних суден); поверхня – поверхня; повітряний запуск; та "земля-повітря".

Ракета Martlet – універсальна малогабаритна багатоцільова керована ракета зі стартовою масою 13 кілограмів, довжиною 1,3 метра та діаметром корпусу 76 міліметрів. Має відносно невелику швидкість, але велику дальність стрільби до 8 кілометрів.

Очікується, що нові ракети допоможуть Україні у боротьбі із "Шахедами".

Україна отримає нову ППО

4 грудня президент Зеленський провів щоденний селектор та розповів про його підсумки. За словами глави держави, Україна отримала від західних партнерів нові зенітні комплекси та дефіцитні ракети для вже наявних систем ППО.

Крім того, президент розповів, що наша держава продовжує нарощувати виробництво власної зброї. Так, уперше вдалося виготовити 6 самохідних артилерійських установок "Богдана".

Тим часом у Міноборони заявили, що Україна створює нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун".