Про це 24 каналу повідомив член Вищої ради правосуддя Роман Маселко. За його словами, у підсумку це має відновити довіру до цієї гілки влади і кожен отримає право на справедливий суд.

Зверніть увагу Це точно не страх, – Шабунін пояснив, чому депутати проголосували за Маселка та Мороза до ВРП

Які першочергові завдання ВРП

Маселко зазначив, що у судовій системі України нині є великі проблеми з фактами недоброчесності, корупції, різноманітних схем.

Тому потрібно насамперед очистити судову систему від провідників цих ганебних явищ. Тобто перевірити й, умовно кажучи, звільнити,
– сказав член ВРП.

Натомість, за його словами, на їхні місця та наявні вакантні посади треба набрати справді чесних незалежних професіоналів. У підсумку це має відновити довіру до судової системи й кожен отримає право на справедливий суд. Це загальне завдання судової реформи.

Другим першочерговим завданням, зауважив Маселко, є кадровий голод у судах.

Зараз бракує суддів, дуже багато вакансій. Тому треба насамперед запустити процедуру набору нових суддів,
– наголосив він.

Член ВРП пояснив, що для цього також потрібно обрати окремий орган – Вищу кваліфікаційну комісію. І цей процес зараз уже йде.

Маселко назвав першочергові кроки на новій посаді у ВРП: дивіться відео

"Цивілізована держава має базуватися на довірі до правосуддя"

Маселко наголосив, що кожен суддя мусить знати, що, якщо він допустить порушення, то понесе за це покарання. А кожен суддя, який виконує свою роботу чесно і відповідно до закону, буде максимально захищений.

Моя мрія, щоб нарешті у суспільстві була велика повага і пошана до кожного судді. Зараз, на жаль, є з цим проблема. А насправді цивілізована розвинута держава повинна базуватися на довірі до правосуддя,
– зазначив член ВРП.

Він додав, що разом із колегами, які прийдуть у Вищу раду правосуддя, займатиметься розв'язанням цих проблем. Адже це колегіальний орган і всі рішення ухвалюються більшістю.

Реакція США на зміни в українській Вищій раді правосуддя

Надзвичайна і повноважна пані-посол США в Україні Бріджит Брінк сказала, що призначення Маселка та Мороза Вищої ради правосуддя "є важливим кроком вперед у судовій реформі". Вона наголосила, що це ключовий елемент шляху України до успішного європейського майбутнього.

Чудова новина щодо призначення двох членів до Вищої ради правосуддя після ретельної перевірки Етичної ради. Ці призначення є важливим кроком вперед у судовій реформі, ключовим елементом просування України до успішного європейського майбутнього,
– написала вона.

Що відомо про Вищу раду правосуддя

Вас може зацікавити – Рада схвалила "митний безвіз" із ЄС: дивіться відео