Так, Фокін зізнався, що бачився з Єрмаком всього один раз до свого призначення у ТКГ. Про це він розповів у коментарі виданню "Гордон".

До теми Андрюші потрібна була допомога, – Фокіна розповіла, як познайомила діда з Єрмаком

Це було настільки давно, що я не пам'ятаю цього знайомства. Це було кілька років тому. Вона досить часто приїжджає до мене з друзями своїми. Як правило, це симпатичні, цікаві люди. Не можу пригадати, коли саме вона приїжджала з цим паном. Може, це було рік тому, може, більше. У мене не відклалося це в пам'яті,
– сказав він.

Вітольд Фокін наголосив, що знайомство відбулося задовго до його призначення у Тристоронню контактну групу.

Окрім того, він заявив, що його внучка має свою думку, яку в праві висловлювати. Фокін додав, що не збирається про неї більше нічого говорити.

Я ні з ким про свою онуку бажання говорити не маю. Вона повнолітня людина. Зовсім самостійна. У неї своя думка, вона має право її висловлювати, коли завгодно і де завгодно ", – сказав політик.

Це цікаво: Хто така Маша Фокіна: жінка, яка познайомила Андрія Єрмака з дідом

Що відомо про скандальну заяву Маші Фокіної – внучки Вітольда Фокіна:

  • Марія Фокіна, яка є відомою світською левицею, заявила журналістам, що особисто познайомила главу Офісу Президента Андрія Єрмака зі своїм дідом Вітольдом.
  • "Знаєте, я сама особисто познайомила мого дідуся з Андрієм Єрмаком. Бо це мій друг. І це було наше особисте рішення, щоб дідусь почав займатися перемовинами в ТКГ ", – сказала вона.
  • Фокіна також додала, що "Андрюші (Єрмаку – 24 канал) саме була потрібна поміч – допомогти в ситуації" (йдеться про завершення війни на Донбасі – 24 канал).

Хто такий Вітольд Фокін

  • У жовтні 1990 року виконував обов'язки голови Ради Міністрів УРСР, а вже у листопаді Фокіна затвердили на цій посаді. Першим прем'єр-міністром України він став у березні 1991 року. У 1992 році його на цій посаді замінив Леонід Кучма.
  • Фокін один з тих, хто підписав Угоду урядів Білорусі, Росії та України про впровадження узгодженої економічної політики.
  • З 1993 року був науковим співробітником Інституту світової економіки та міжнародних відносин, Президентом Міжнародного Фонду гуманітарних і економічних зв'язків України з Російською Федерацією, членом Вищої економічної Ради при президенті України.
  • Пропозицію знову попрацювати з Кравчуком, але вже у ТКГ, 87-річний Фокін отримав на початку серпня.
  • Президент Зеленський призначив його першим заступником глави української делегації в ТКГ 18 серпня.
  • Після цього Вітольд Фокін відзначився низкою скандальних заяв. Зокрема, він спробував виправдати Росію за анексію Криму та заговорив про загальну амністію для бойовиків на Донбасі та особливий статус регіону.