Про це в етері телемарафону розповіла речниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України – Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що наразі пусків з моря під час російської атаки України – не фіксували, передає 24 Канал.

До теми Вночі окупанти запустили по Україні 40 "Шахедів": як відпрацювала ППО

У ЗСУ розповіли про ракетоносій ворога у морі

Гуменюк наголосила, що напередодні масованої атаки вночі підводний ракетоносій окупантів вийшов на бойове чергування у Чорне море. За словами речниці, це вже є стала ознака напередодні обстрілів нашої держави.

Ми спостерігаємо це кожного разу, коли починається така масована атака, на бойовому чергуванні зʼявляється ракетоносій. Станом на зараз ми не фіксували чергові пуски з моря, але сам такого виходу є характерною ознакою тактики росіян,
– наголосила вона.

Наталія Гуменюк також пояснила, що під час попередньої масованої атаки були зафіксовані пуски з ракетоносія. Але перед тим дві атаки пройшли без застосування "Калібрів", хоча ракетоносії чергували.

За словами полковника, ця тактика росіян може бути спрямована на розосередження зусиль протиповітряної оборони наших сил.

У Чорному морі перебуває субмарина "Варшав'янка"

Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук в етері національного марафону пояснив, що боячись атак на кораблі-ракетоносії, ворог почав застосовувати субмарини.

"Зараз в морі перебуває "Варшав'янка" 36 проєкту – носій крилатих ракет. Ми бачимо це вже не вперше, так само зараз з'ясовують його причетність до нічних атак", – пояснив капітан.

Плетенчук зауважив, що у разі підтвердження застосування ракети з моря, це буде вже схоже на вибір тактики росіянами, що все ж таки вони вирішили спочатку пускати ракети з повітря, а згодом під час масованої атаки також пускати зброю з моря. За словами капітана, вся інформація щодо сьогоднішньої атаки буде доповнюватися.